İnternet Neden Yavaş? İşte Çözümü

İnternet neden yavaş? Son birkaç gündür herkes bu sorunun yanıtını merak ediyor.Yavaşlamayı nasıl geçeceğinizi bu yazıda anlatıyoruz. Sonuçlar, internet bağlantınızı hızlandıracak.
20 Mart 2016 14:14
İnternet Neden Yavaş? İşte Çözümü

Daha Ankara Kızılay'daki Güvenpark'ta meydana gelen patlamanın üzerinden 3 gün geçmişken bugün de İstanbul'dan gelen patlama haberiyle yıkıldık. Tabii ki ülkemizde son 5 ayda sıklıkla rastladığımız bu vahim olaylar sonrası önce sosyal medya, ardından internette yavaşlamalar meydana geliyor.

 
İnternet neden yavaş diye soran kişiler, bunun bir sınırlandırma mı yoksa teknik bir sorun olduğunu merak ediyor.
 
 
Konuyla ilgili olarak BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, böyle bir kısıtlamanın söz konusu olmadığını ve sosyal medyaya erişim konusunda internetin yavaş olmasının başlıca sebebinin yurtdışı kaynaklı olduğunu açıkladı. 
 
 
Bu açıklamanın ardından, yaptığımız denemelerde VPN kullanarak sosyal medya hesaplarına girişlerimizin daha hızlı olduğunu fark ettik.
 
 
 
 
 
VPN sayesinde Twitter, Facebook ve Youtube başta olmak üzere popüler sosyal medya ağlarına girişler, beklemeden gerçekleşiyor.
 
 
 
 
VPN sayesinde sosyal ağlara giremeyen kullanıcılar, teknik olarak darboğaz yaşayan bağlantı noktalarını aşarak, bu darboğazı yaşamayan diğer ülkeler üzerinden bağlantı gerçekleştirerek zaman kaybetmiyor. 
 
 
 
VPN kullanırken dikkatli olmanızı öneriyoruz. Kişisel bilgilerinizin ve hesaplarınıza ait bilgilerin bu özel ağlar üzerinden geçeceğini, güvenilir kurumlarla çalışmanız gerektiğini lütfen aklınızdan çıkarmayın. 
 
Yağmurdan kaçarken doluya tutulmanızı istemeyiz. Bilinen, kurumsal VPN hizmetlerinden faydalanmanızı öneriyoruz. 
shiftdelete
63830
Bu haberler ilginizi çekebilir