Internet Explorer'ın bilinmeyen faydası!

Laptop veya tabletinizin varsa bu habere dikkat edin. Çünkü Internet Explorer'ın çoğu kişinin bilmediği bir faydası ortaya çıktı !
31 Ocak 2014 12:19
Internet Explorerın bilinmeyen faydası!
Laptop'unuzun veya tabletinizin pili, bu tarayıcıyı kullanıyorsanız 2 saat daha fazla dayanabilir.
 
Internet Explorer dendiğinde geçmişten gelen tecrübelerle bazı kullanıcıların tüyleri ürperse de Microsoft'un tarayıcısının son sürümü, pil ömründe tüm rakiplerini geçmeye devam ediyor.
 
Microsoft'un kendi yaptığı araştırmalar, Internet Explorer'ın güç verimliliğini ortaya çıkarmıştı. 7tutorials tarafından yapılan yeni bir testin sonuçları, Internet Explorer'ın Windows'lu tablet ve laptop'larda en iyi pil ömrünü sunduğunu gösterdi. Pil ömrünü sınamak için Peacekeeper'ı kullanan teste katılan cihazlar arasında Toshiba Encore 8" tablet, Surface Pro 2 ve eski bir HP Pavilion laptop var. Her testte IE11, Firefox, Opera ve Chrome web tarayıcıları karşılaştırılmış.
 
Internet Explorer'ın dokunmatik sürümü Toshiba Encore'da 8 saat 52 dakika kullanıma izin vermiş. Tarayıcının masaüstü sürümü ise pili 7 saat 45 dakikada tüketmiş. Diğer üç web tarayıcısı, yaklaşık 6 saatlik kullanım süresi sunmuşlar.
 
Surface Pro 2'den alınan sonuçlar ise biraz farklı ve garip. IE'nin dokunmatik sürümü, masaüstü sürümünden 1 saat kısa dayanmış. 3 saat 46 dakika açık kalan dokunmatik sürüm, Firefox ve Opera'nın gerisinde kalmış. Encore ve Surface tabletlerin ikisinin de tam Windows 8'le çalışıyor olması, bu sonuçların kafa karıştırmasına neden oluyor. Sanırız Microsoft'un Surface Pro 2 firmware'inde hala gidermesi gereken bazı hatalar var.
hurriyet
473685
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
  • Xiaomi Mi 6 CE Bugün Piyasaya Geliyor!Xiaomi Mi 6 CE Bugün Piyasaya Geliyor!
    Xiaomi'nin yeni telefonu olan ve hakkın da pek haber yapılmayan telefonu Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition bugün piyasaya sunuluyor. İşte Xiaomi Mi 6 CE'nin…
  • İşte Samsung Galaxy Wide 2!İşte Samsung Galaxy Wide 2!
    Samsung, yeni telefonu olan Galaxy Wide 2 tanıtıldı. Giriş seviyesi olan Galaxy Wide 2, uygun fiyatı ile de öne çıkıyor.
  • LG X Venture Tanıtıldı!LG X Venture Tanıtıldı!
    LG'nin yeni telefonu X Venture tanıtıldı. LG X Venture darbelere ve suya karşı oldukça dayanıklı olması ile dikkat çekiyor...
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama