Intel'den 10 Çekirdekli İşlemci

Intel, oldukça güçlü 10 çekirdekli bir işlemci ile geliyor. Önümüzdeki seneye piyasaya çıkartıcağı işlemcisi hakkında tüm detaylar haberimizde...
15 Kasım 2015 17:24
Intelden 10 Çekirdekli İşlemci
Donanım üreticilerinden Intel, i7 serisini güncelliyor. Oldukça yüksek performans sunan Intel i7 işlemciler daha da güçlenicek. Extreme Editon serisini güncelleme kararı alan Intel, 8 çekirdekli olan bu işlemci serisini 10 çekirdekli olarak üretecek.
 
2016 yılının ilk yarısında piyasa sürülmesi beklenen i7 ve i7 Extreme Editon, 10 çekirdekli olacak. Çalışma hızlarının da arttırılacağı bu işlemciler oldukça yüksek fiyatlara sahip olacak. Özellikle düşük nanometre teknolojisine sahip olan bu işlemciler daha düşük ısılarda çalışabilecek ve ısınmadan kaynaklı yavaşlama problemlerini ortadan kaldıracak.
 
 
Asus tarafından üretile X99 ve üstü ana kartlarda çalışabilecek olan bu yeni işlemcilerin, deca-core ismi ile adlandırılması bekleniyor. Intel tarafından yapılan açıklamada da belirtildiği gibi bu işlemciler de önemli olan hız ve çekirdek sayısı değil kullanılan teknolojinin kalitesi ve uyumluluğudur.
shiftdelete
594978
Bu haberler ilginizi çekebilir