Instagram'da dev yenilik !

Fotoğraf paylaşma ve direkt mesajlaşma uygulaması Snapchat’i satın alamayan Facebook, popüler platformu Instagram’a eklediği yenilikle rekabeti arttırdı.
13 Aralık 2013 18:22
Instagramda dev yenilik !
Şirket, bugün New York’ta düzenlediği etkinlikte yeni direkt mesajlaşma özelliğini duyurdu.
 
Instagram, bugün kullanıcıların resim ve videoları bütün takipçileri yerine doğrudan arkadaşlarıyla paylaşmasına olanak tanıyan Instagram Direct isimli yeni özelliğini duyurdu.
 
Instagram Direct sayesinde kullanıcılar özel anlarını daha küçük bir grupla paylaşabiliyor. Uygulamanın güncellemesi bugünden itibaren iOS ve Android’de yerini alırken Windows Phone için hâlâ beta versiyonunda.
Instagram, önceden kulağımıza gelen dedikodularla bağdaşan bu haberi New York City’de düzenlediği basın etkinliğinde verdi.
 
 
Güncellenmiş uygulama başlatıldığında, ana sayfa akışının sağ üst köşesinde yeni bir ikon belirecek. Buradaki gelen kutusu başkalarının gönderdiği fotoğraf ve videoları içerdiği gibi takipçilerle ya da belirli kişilerle içerik paylaşma seçeneği de sunacak.
 
Direct özelliğini kullanmak için, alıcının ismini seçmeniz ve bir başlık yazmanız yeterli. Sadece takip ettiğiniz kişiler size direkt resim ve videolar gönderebilecek. Takip etmediğiniz kişilerden gelen içeriği görüntülemek içinse bekleme talebi alacaksınız.
radikal
874773
Bu haberler ilginizi çekebilir