Instagram'a Yeni Özellik Geldi!

Instagram canlı yayına arkadaş davet etme özelliği ile sevindirdi.
24 Ekim 2017 21:40
Instagrama Yeni Özellik Geldi!
Bu özellikle beraber bugüne kadar sadece tek bir profil üzerinden gerçekleştirilebilen canlı yayınlara farklı kişiler de davet edilebilecek ve tek bir canlı yayında birden fazla kişi olabilecek.
 
 
Instagram ortak canlı yayın daveti nasıl yapılıyor?
 
Instagram canlı yayına birini davet edebilmek için o kişinin canlı yayını hali hazırda izliyor olması gerekiyor. İzleyiciler arasından seçilen kişi daveti kabul ettiğinde ekran ikiye bölünüyor ve ortak yayın başlıyor. Kişiyi davet etmek için canlı yayına başladıktan sonra sol aşağıda yer alan “ekle” bölümüne gelmeniz ve davetiye göndermeniz gerekiyor. Davetiyeyi alan izleyici, eğer kabul ederse ekran ortadan ikiye bölünüyor ve bizim daha önce YouNow gibi servislerde gördüğümüze benzer bir arayüzde canlı yayın devam ediyor.
 
 
Ayrıca canlı yayını yapan kişiler, geçtiğimiz ay sunulan yüz filtreleriyle eş zamanlı olarak oynayabiliyor. Hem iOS hem de Android uygulamasına gelen son güncellemeyle birlikte, canlı yayına davet özelliği yanı sıra, hikayelere birden fazla fotoğraf ve video paylaşma ve hata düzetmeleri de kullanıcılara sunuldu.
 
Geçtiğimiz yıl Kasım ayında devreye giren canlı yayın özelliği hem şahsi kullanıcıların arkadaşlarıyla hem de bizim gibi yayınların okurlarla buluşmasını mümkün kılıyor. Son olarak bahsi geçen güncellemenin versiyon 20 sürümüne dahil olduğunu da belirtelim.
 
shiftdelete
354461
Bu haberler ilginizi çekebilir