İnsanlar Artık Apple Store'a Gitmiyor mu?

Apple’ın ürünlerini gösterdiği, perakende satış işlemlerini gerçekleştirdiği Apple Store, cazibesini yitiriyor mu? Yapılan bir ankette, kullanıcıların iPhone satın almak için daha çok Gsm operatörlerini tercih ettiği görülüyor.
21 Ekim 2017 16:46
İnsanlar Artık Apple Storea Gitmiyor mu?
iPhone satın almak için Apple Store tercih edilmiyor!
 
Apple hayranlarının yeni iPhone satışlarının başladığı günlerde önlerinde büyük kuyruklar oluşturdukları Apple Store’un iPhone satın alma için fazla tercih edilmediği ortaya çıktı. Amerika’da yapılan bir ankete göre iPhone kullanıcılarının sadece % 10’u telefonlarını Apple Store’dan satın almış.
 
CIRP şirketi tarafından yapılan, 2000 kişinin katıldığı ankete göre kullanıcıların çoğu (% 80’e yakın) iPhone’larını operatörlerden satın alıyor. Best Buy’dan iPhone satın alan kullanıcıların oranı ise % 5 civarında. Operatörlerin tercih edilmesinde faturalı hatlarla 24 ay gibi taksit imkanlarının sunulması etkili.
 
 
 
Apple, operatörlerin iPhone satışlarından memnun. Ancak şirket bu satışlardan çok fazla kâr elde edemiyor. Çünkü operatörlere toptan satış yaptığı için kâr marjı azalıyor. Apple, bu sebeple son dönemde iPhone yükseltme programına ağırlık vermeye başladı. Bu sayede Apple Store satışlarını arttırarak daha fazla kâr elde etmeyi planlıyor. Şirket iPhone yükseltme programına dahil olacak kullanıcıların 27 Ekim’den önce işlemlere başlayarak iPhone X’ a kısa süre içinde sahip olabilecekleri konusunda kullanıcılara e-posta göndermeye başladı.
 
shiftdelete
185173
Bu haberler ilginizi çekebilir