İngiliz futbol endüstrisi teknolojiye savaş açtı

İngiltere Premier Liginde teknolojiye ve sosyal medyaya karşı şaşırtıcı tedbirler alınmaya devam ediliyor. Tabletlerin yasaklanmasından sonra şimdi de Vine ve Twitter topun ağzında.
16 Ağustos 2014 14:47
İngiliz futbol endüstrisi teknolojiye savaş açtı
Futbol endüstrisi her geçen gün daha çok paranın egemen olduğu bir etkinlik haline gelmeye devam ediyor. Her kesimden bu yönde şikayetler gelse de ortadaki pasta çok büyük ve kimse payından kolay kolay da vazgeçebilecek gibi görünmüyor. Hâl böyle olunca da oraya ilginç yasaklamalar çıkmaya başladı.
 
Önce Manchester United’ın iPad Mini ve daha büyük boyutlu tabletlerle Old Trafford’a girişini yasaklamasının ardından bir kısıtlama kararı da Premier Lig için alındı. Premier Lig basın sözcüsü Dan Johnson, yaptığı açıklamada futbol severleri yeni sezon öncesinde uygulamaya konulan kurallar çerçevesinde uyardı.
 
Alınan yeni kararlara göre artık sosyal medyada gol videolarının, hareketli GIF’lerin ve kısa videoların paylaşılması yasak. Bunun için özellikle Twitter, Facebook ve Vine’ı gözlem altına alan yetkililer, bir dizi yeni teknolojileri de kullanıma soktu. Kısa Vine videolarını ve GIF’leri tanılayabilen botlar, sürekli olarak sosyal medya hesaplarını gözlemleyecek ve illegal içeriğin otomatik olarak yasaklanması talebini göndererek, hızlı bir şekilde kısıtlama yapacak.
 
Yeni sezonda uygulanacak olan ilginç yasaklamaların futbol severleri üzeceği kesin ancak asıl merak konusu uygulamada ne kadar başarılı olunacağı. Premier Lig yayın haklarını paylaşan Sky Sports ve BT Sport, her sezon için 1 Milyar Sterlin ödeme yapıyor. Dolayısıyla bu tür kısıtlamalar için uygulamaya konulan yasakların temelinde yayıncı kuruluşların tepe yönetime yaptığı baskılar yatıyor.
donanimhaber
842269
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
 • Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat'i oluşturan Snap adlı şirketin ilk halka arzında hisse başına değeri yüzde 51 prim yaptı. Piyasa değeri yaklaşık 36 milyar dolara ulaşan şirket Twitter'ı geride bıraktı.
En Çok Okunan Haberler
 • Kırmızı iPhonenun Türkiye Fiyatı!Kırmızı iPhone'nun Türkiye Fiyatı!
  Apple, kırmızı renkteki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus' tanıttı. Kırmızı iPhone 7'nin fiyatı cep yakıyor. İşte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Türkiye…
 • IPhone 8 Konsepti Paylaşıldı!IPhone 8 Konsepti Paylaşıldı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8'i tanıtmasına çok uzun bir süre olmasına rağmen iPhone 8 ile ilgili kosnept çalışmaları hız kesmeden paylaşılmaya…
 • Galaxy S8 ve S8 Plusın Fiyatı Paylaşıldı!Galaxy S8 ve S8 Plus'ın Fiyatı Paylaşıldı!
  Samsung'un Çarşamba günü resmi olarak tanıtımını yapacağı yeni amiral gemisi Galaxy S8'in yeni fiyatı paylaşıldı. İşte ayrıntılar...
 • Whatsappa Yeni Özellikler Geldi!Whatsapp'a Yeni Özellikler Geldi!
  WhatsApp'a 4 yeni özellik geldi. Bir süredir gündemde olan olan özellikler artık Türkiye'de de kullanıcılar tarafından güncellenebilir durumda. İşte o…
 • Kırmızı iPhone 7 Plus Kutusundan Çıkıyor!Kırmızı iPhone 7 Plus Kutusundan Çıkıyor!
  Ünlü YouTuber Marques Brownlee, kırmızı iPhone 7 Plus'ın kutu açılış videosunu paylaştı. Böylelikle ilk kez iPhone 7 Plus canlı olarak görüntülenmiş…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama