İlgilenmediğiniz Konulardaki Tweet'ler Nasıl Engellenir?

Twitter'da gezerken ilgilenmediğiniz konulardaki tweet'lerle karşılaşmak istemiyor ve nasıl engellenir bilmiyorsanız bu haberimiz tam da sizin için. İşte detaylar...
10 Kasım 2014 17:59
İlgilenmediğiniz Konulardaki Tweetler Nasıl Engellenir?
Twitter, akış ekranında sadece istediğiniz konular hakkında tweet’ler görmeyi sağlayacak bir algoritma geliştirmeyi hedefliyor. Böylelikle içeriği filtrelemenizi sağlayacak mikro blog, ilginizi çekmeyen tweet’lerin oluşturacağı bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak istiyor.
 
İngiltere merkezli online pazarlama servisi RocketMill’in yöneticisi Yousaf Sekander’in, Twitter CEO’su Dick Costolo’ya gönderdiği e-posta ile gündeme gelen konu, mikro blog’un çalışmalarını gün yüzüne çıkardı. Buna göre akış ekranında sadece istenilen konular hakkında tweet’ler yayınlanmasını öneren Sekander, Costolo’dan gelen cevapta bu özelliğin daha önce Twitter ekibi arasında tartışıldığını belirtiyor.
 
Her ne kadar Tweetdeck kullanıcılarının geçtiğimiz yıl itibariyle istedikleri etiketler ve konular hakkında özel akış ekranı hazırlayabilecekleri bilinse de, akıllardaki asıl fikir bunun çok daha ötesinde. Zira Sekander, geliştirilecek akıllı algoritma sistemi ile takip ettiğiniz kişilerin tweet’lerinin de filtrelenmesini planlıyor. Örneğin teknoloji hakkkında tweet giren bir kullanıcının başka konular hakkında yazdığı mesajlar filtrelenecek. Böylelikle o kişinin sadece teknolojiyle alakalı mesajlarını görebileceksiniz. Fikir anlamında kulağa oldukça hoş gelen yeni nesil algoritma için şimdilik çok erken olduğu, gerçekleştirilmesi için önemli bir zamana ihtiyaç duyulduğu ifade ediliyor.
log
381201
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, yenilik yapmaya durmadan devam ediyor. Instagram, Direct özelliğini yeniledi. İşte ayrıntıları...
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama