İlgilenmediğiniz Konulardaki Tweet'ler Nasıl Engellenir?

Twitter'da gezerken ilgilenmediğiniz konulardaki tweet'lerle karşılaşmak istemiyor ve nasıl engellenir bilmiyorsanız bu haberimiz tam da sizin için. İşte detaylar...
10 Kasım 2014 17:59
İlgilenmediğiniz Konulardaki Tweetler Nasıl Engellenir?
Twitter, akış ekranında sadece istediğiniz konular hakkında tweet’ler görmeyi sağlayacak bir algoritma geliştirmeyi hedefliyor. Böylelikle içeriği filtrelemenizi sağlayacak mikro blog, ilginizi çekmeyen tweet’lerin oluşturacağı bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak istiyor.
 
İngiltere merkezli online pazarlama servisi RocketMill’in yöneticisi Yousaf Sekander’in, Twitter CEO’su Dick Costolo’ya gönderdiği e-posta ile gündeme gelen konu, mikro blog’un çalışmalarını gün yüzüne çıkardı. Buna göre akış ekranında sadece istenilen konular hakkında tweet’ler yayınlanmasını öneren Sekander, Costolo’dan gelen cevapta bu özelliğin daha önce Twitter ekibi arasında tartışıldığını belirtiyor.
 
Her ne kadar Tweetdeck kullanıcılarının geçtiğimiz yıl itibariyle istedikleri etiketler ve konular hakkında özel akış ekranı hazırlayabilecekleri bilinse de, akıllardaki asıl fikir bunun çok daha ötesinde. Zira Sekander, geliştirilecek akıllı algoritma sistemi ile takip ettiğiniz kişilerin tweet’lerinin de filtrelenmesini planlıyor. Örneğin teknoloji hakkkında tweet giren bir kullanıcının başka konular hakkında yazdığı mesajlar filtrelenecek. Böylelikle o kişinin sadece teknolojiyle alakalı mesajlarını görebileceksiniz. Fikir anlamında kulağa oldukça hoş gelen yeni nesil algoritma için şimdilik çok erken olduğu, gerçekleştirilmesi için önemli bir zamana ihtiyaç duyulduğu ifade ediliyor.
log
350919
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktaki Hikayeler Özelliğine Yeni Özellikler!

  Facebook'taki Hikayeler Özelliğine Yeni Özellikler!

  Facebook'taki hikayeler özelliği yeni özelliklerine kavuştu. Facebook'un Snapchat'e karşı yaptığı bu hamle bakalım beğenilecek mi?
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
En Çok Okunan Haberler
 • iPhone 8de Touch ID Nerede Olacak?iPhone 8'de Touch ID Nerede Olacak?
  Apple'ın Eylül ayında resmi tanıtımını yapacağı iPhone 8 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yayınlanan rapora göre Touch ID iPhone'un…
 • Samsungtan Evlere SmartThings Hub Geliyor!Samsung'tan Evlere SmartThings Hub Geliyor!
  Samsung'un yeni oyuncağı SmartThings Hub ortaya çıktı. Yeni akıllı ev sistemi SmartThings Hub tüm akıllı ev aletlerine tek noktadan komut verme…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama