iCloud'a Bir Saldırı Daha!

iCloud'a Bir Saldırı Daha! Geçtiğimiz aylarda yaşanan büyük çaplı Apple karşıtı saldırılara bir yenisi daha eklendi. Raporlara göre iCloud yeni bir saldırıya uğradı. Şirket bilgiler güvende diyor.
22 Ekim 2014 19:48
iClouda Bir Saldırı Daha!
Geçtiğimiz Ağustos ayının sonunda Kate Upton, Avril Lavigne, Brie Larson, Brittany Booker, Jennifer Lawrance gibi büyük isimlerin özel görüntülerinin internet alemine sızdırılmasına neden olan iCloud saldırılarına bir yenisi daha eklendi.
 
 
Apple'ın bulut depolama hizmeti iCloud bildiğiniz gibi ardı ardına gelen sanal ataklar karşısında havlu atmış ve markaya olan güveni zedeleyecek mühim sızıntılara sebep olmuştu.
 
 
Nice ünlünün çok özel fotoğrafları ve benzeri içerikleri sanal dünyada gezinirken, Apple gereğinin yapılacağını açıklamış ve güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkartmıştı. Yeni saldırı ise bu kez iddialara göre Çin üzerinden yapıldı. En azından Çin medyasından gelen bilgiler bu yöndeydi. Apple ise iCloud ağlarına yapılan düzenli ve yeni saldırıların farkında olduklarını ve hiçbir yeni verinin ele geçirilmediğini açıkladı.
 
Saldırının sadece Çin ile sınırlı olup olmadığı hakkında ilgili detay vermeyen Apple, mobil girişler ve Mac'ler üzerinden yapılan erişimlerin tamamen güvenli olduğunu, önemli olanın platformların en güncel şekliyle kullanılması olduğunu ekledi.
shiftdelete
Etiketler : Apple , iCloud
52748
Bu haberler ilginizi çekebilir