iCloud Belirsizliği Çözüldü Mü?

iCloud skandalından sonra Apple tarafından güvenli olduğuna dair açıklamalar yapılıştı ancak hala iddialar dolanmakta. iCloud çalışmalarının sıkıntılarla karşı karşıya olduğu bildiriliyor. iCloud belirsizliği çözüldü mü? Son durum nedir?
01 Aralık 2014 16:53
iCloud Belirsizliği Çözüldü Mü?
Firmaya yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Apple içerisinde iCloud için ayrılmış bağımsız bir ekibin olmaması işlerin yavaş yürümesine neden oluyor. iCloud Photos uygulamasının halen beta sürecinden çıkamaması da buna delil olarak gösteriliyor. 
 
Apple bulut teknolojileri geliştirme konusunda önemli adımlar atıyor. Ancak bu adımlar belirli bir ekip tarafından değil birbirinden izole olarak çalışan ekipler tarafından atılıyor. Bu da parçaların bir araya getirilerek bir bütün ortaya konmasını geciktiriyor. Bu bakımdan Google Drive veya Dropbox gibi platformlar ile rekabet konusunda sıkıntılar yaşanacağı ifade ediliyor. 
 
iCloud Photo uygulamasının Steve Jobs tarafından ortaya atılan bir fikir olmasına karşın şirket içerisinde ciddi manada sahip çıkılamaması da diğer bir eleştiri konusu. Parçalı bir yönetim anlayışının iCloud için iyiye işaret olmadığı düşünülürken, Apple'ın bu konuda acil adımlar atması bekleniyor. 
donanimhaber
Etiketler : Apple , Dropbox , google , iCloud
884461
Bu haberler ilginizi çekebilir