Huawei'den TalkBand B2 Ve TalkBand N1

Huawei'den yeni giyilebilir teknoloji cihazları TalkBand B2 ve TalkBand N1 tanıtıldı. İşte yeni cihazlara air tüm özellikler...
02 Mart 2015 17:58
Huaweiden TalkBand B2 Ve TalkBand N1
Çinli teknoloji markaları, 2015 yılında akıllı telefonların yanı sıra giyilebilir cihazlarıyla da isimlerinden bolca söz ettirecekler. Techno-Labs ekibimizin sizler adına katıldığı Mobile World Congress 2015 organizasyonunda duyurulan cihazları tanıyalım:
 
Huawei TalkBand B2
 
 
Huawei’in tanıttığı ilk cihaz, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen, telefon görüşmesi yaptırabilen spor bilekliği TalkBand B1’in yerine geçen TalkBand B2. Akıllı telefon kaybına son veren TalkBand B2, telefon çaldırma özelliği sayesinde, cihazını bıraktığınız yeri bulmanızı sağlıyor. Üzerindeki hoparlör sayesinde telefon görüşmesi yaptırabilen Bluetooth bağlantılı bileklik, kullanıcının el hizasına göre çağrı yönlendirebiliyor. Yani, bilekliğin kulağa yakın konumlanması durumunda, görüşmenin hoparlörden alınıp, akıllı telefon ahizesine yönlendirilmesi sağlanıyor.
 
 
TalkBand B2’nin 6 eksenli hareket sensörü, spor faaliyetlerinin ve adım sayısının keskin bir şekilde algılanmasını sağlıyor. Kullanıcının hareket alışkanlıklarını öğrenebilen akıllı spor algoritması da sensörlere eşlik ediyor. Cihazın bataryası da oldukça güçlü. Tam 6 saat boyunca telefon görüşmesi yaptırabilen akıllı bileklik, yalnızca spor verilerini kayıt etmek için kullanıldığı zaman 5 gün boyunca şarj gerektirmeden kullanılabiliyor. Bununla birlikte, Huawei’in 2015 model bilekliğini Bluetooth 4.1 ve NFC teknolojisiyle donatırken, optik nabız ölçer modülünden mahrum bıraktığını görüyoruz.
 
 
Plastik ve alüminyumdan gövde seçenekleri ile piyasaa sürüleceği belirtilen B2, plastik, deri ve anti-alerjik TPU materyal’den üretilen kayışlarla kullanılabilecek. Nisan ayından itibaren 28 ülkede aynı anda satışa çıkacağı ilan edilen cihazın plastik gövdeli sürümü 169 Avro, alüminyum gövdeli versiyonu ise 199 Avro fiyat etiketine sahip olacak.
 
 
Huawei TalkBand N1
 
 
Huawei TalkBand B2’nin sportif özelliklerini Bluetooth bağlantılı  kulaklık formunda sunan TalkBand N1, 4 GB hafızasıyla yüzlerce Mp3’ü hafızasında tutabilen, suya, tuza ve tere karşı dayanıklı bir cihaz.
 
 
Kullanıcısının spor istatistiklerini belirli aralıklarla sesli olarak anons eden kulaklık, istenildiği takdirde kolye olarak da kullanılabiliyor. Huawei TalkBand N1, 119 Avro üzerinden fiyatlanacak ve Mayıs ayından itibaren tüketicinin beğenisine sunulacak.
technolabs
607000
Bu haberler ilginizi çekebilir