Huawei'den Şarj Devrimi!

Huawei'den süper hızlı şarj teknolojisi geliyor! Bu seferki ne bir fısıltı ne de patent görseli. Demo videosu yayınlanan yeni hızlı şarj teknolojisinde telefon 5 dakikada \%48 şarj oluyor! İşte o video ve diğer detayları...
14 Kasım 2015 16:18
Huaweiden Şarj Devrimi!
Huawei yeni teknolojisini Japonyada düzenlenen ve bu sene 56.'sı düzenlenen Batarya Sempozyumu'nda duyurdu. Bu teknolojiyle birlikte günümüz hızlı şarjlarına göre 10 kata kadar daha hızlı şarj imkanına sahip olacağız. Bir örnek ile açıklamamız gerekirse 600 mAh'lık bir cihazı sadece 2 dakika içerisinde %68 oranında şarj edebileceksiniz. Günümüzün en büyük problemlerinden olan batarya süresi için inanılmaz bir çözüm. Üstelik bu teknoloji sadece küçük boyutlu piller de geçerli değil. Mesela 3000 mAh kapasitesindeki bir bataryası olan tabletinizi 5 dakika içerisinde %48 şarj edebilirsiniz. 
 
 
Bataryaya zararı var mı?
 
Huawei yeni teknolojisinin kesinlikle pilin ömrüne etkide bulunmadığını açık bir dille ifade etti. Yeni teknoloji hakkında çok detaylı bilgiler vermese de lityum üzerindeki karbon bağlarıyla alakalı bir işlem olduğunu açıkladı. Ayrıca Huawei, iş ortaklarıyla birlikte yeni nesil piller üzerinde de çalıştığını kaydetti.
 
Aşağıda yeni teknolojinin demo videosunu izleyebilirsiniz.

shiftdelete
153221
Bu haberler ilginizi çekebilir