Huawei P9 ve P9 Plus Kaç Adet Sattı?

Huawei, akıllı telefon pazarında emin adımlarla ilerliyor. Satış rakamları da Huawei'nin bu pazarda ben de varım dediğinin göstergesi. İşte P9 ve P9 Plus'ın satış rakamları...
26 Mart 2017 19:41
Huawei P9 ve P9 Plus Kaç Adet Sattı?
Son zamanların büyümekte olan markası Huawei, her geçen gün başarılı grafiğini sürdürmeye devam ediyor. Bugün yapılan açıklama ile birlikte Huawei P9 ve P9 Plus'ın satış rakamları açıklandı.
 
Huawei her geçen büyümeye devam ediyor!
 
Huawei Tüketici İşletme Grubu CEO'su Yu ChengDong'un yapmış olduğu açıklamaya göre, Huawei P9 ve P9 Plus'ın dünden bugüne toplam 12 milyon adet sattığını belirtti.
 
Yakın zamanda kullanıcılar ile bulacak olan Huawei P10 ile de aynı başarıyı devam ettirmek istediklerini belirten ChengDong, yeni amiral gemisinin 10 milyondan fazla kullanıcıya ulaşacağını tahmin ediyor.
 
 
Dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olan Huawei, geçtiğimiz 2016 yılında toplam 139 milyon cihazını global olarak satışa sundu. Diğer rakiplerine göre rakamların pek bir ektileyici olmasa da, Teknoloji devi 2015 yılına göre yıllık yüzde 29'luk bir büyüme gerçekleştirdi.
 
Hatırlayacağınız üzere Huawei yetkilileri, yapmış olduğu açıklama ile gelecek planlarını kamuoyuna duyurmuştu. Yetkililere göre şirketin, 2-3 yıl içerisinde büyüyerek teknoloji devi Apple'ı geri de bırakacağını açıklamışlardı. 
 
2021 yılına kadar dünyanın en büyük telefon üreticisi unvanını kazanmayı hedeflediklerini belirten yetkililerin, işi o kadar da kolay değil. Şöyle bir baktığımız zaman Samsung ve Apple gibi iki dünya devine kafa tutmak oldukça zor olacaktır.
 
 
 
shiftdelete
310460
Bu haberler ilginizi çekebilir