Huawei P8, iPhone 6’dan Daha İnce

Huawei P8’in iPhone 6’dan daha ince olduğu ortaya çıktı! işte son sızan bilgiler ve fotoğraflar...
24 Mart 2015 18:27
Huawei P8, iPhone 6dan Daha İnce
Android akıllı telefon üreticileri, Apple’ın sektördeki baskın varlığına meydan okumaya başladı. Huawei’nin yeni amiral gemisi de, platformdaki diğer cihazlar ile birlikte iPhone ile kıyasıya rekabete girişecek. Android’in iOS ile olan yazılımsal çekişmesindeki durum eşitlenmeye başladığına göre, şimdi sıra sektörü birbirinden çekici cihazlar ile donatmaya geldi.
 
 
Huawei’nin önümüzdeki aylarda tanıtacağı belirtilen yeni amiral gemisi P8, iPhone’un tasarım yönünden en iddialı cihaz olmadığını, bayrağın Android sektörüne devredildiğini ispatlayan önemli bir akıllı telefon olacak gibi görünüyor. Cihazın şemasına ait görseller de, bu yargıyı pekiştiriyor. 2015 yılının üst düzey Android’lerinin yanı sıra, iPhone 6’yı da karşısına almaya hazırlanan Huawei P8, 144,8 x 71,9 x 6,6 mm’lik ebatları ile, iPhone’dan daha kibar ve daha ince.
 
 
Sekiz çekirdekli 64-bit Huawei Kirin 930 işlemciden güç alacağı iddia edilen cihazın geri kalan teknik özellikleri ise 3 GB RAM, 8 megapiksel ön kamera, 13 megapiksel arka kamera, 5,2 inç Full HD ekran gibi uzayıp giden bir liste oluşturuyor. Cihazın resmi tanıtım tarihi henüz açığa çıkmadığı için, resmi mercilerden gelen açıklamaları beklemek durumundayız.
 
technolabs
724093
Bu haberler ilginizi çekebilir