Huawei P10, iPhone 7'yi Geçti!

Çift kameralı, 20 megapiksel çözünürlüğünde monochrome sensör ve 2.2 diyafram aralığına sahip Huawei P10, iPhone 7'yi geride bıraktı.
12 Mart 2017 21:08
Huawei P10, iPhone 7yi Geçti!
Akıllı telefonlar arasındaki kamera rekabeti gittikçe büyüyor. Her akıllı telefon üreticisi en iyi kamerayı geliştirebilmek için birbiriyle yarışıyor. Leica imzalı kamerasıyla son yıllarda iddiasını artıran Huawei, Huawei P10 ile birlikte çıtayı biraz daha yukarıya taşıyor. Kamera ve lenslerle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan bağımsız site Dxomark, Huawei P10’un kamera notunu verdi. 
 
 
Çift kameralı olan Huawei P10’da 20 megapiksel çözünürlüğünde monochrome sensör ve 2.2 diyafram aralığına sahip 12 megapiksel çözünürlüğünde RGB sensör bulunuyor. Yapılan testlerde çok düşük ışık koşullarında bile cihazın iyi şekilde pozlama yapabildiği belirtiliyor. Her koşulda iyi beyaz dengesi sunduğu belirtilen cihazın flaşla yapılan çekimlerde de iyi bir iş çıkardığı belirtiliyor. Aynı şekilde video kalitesinden de övgüyle söz edilen cihazın hızlı otofokus yapabildiği, detayların çok fazla kaybolmadığı, pozlama ve dinamik aralığının iyi olduğu dile getiriliyor.
 
 
Kameranın eksileri arasında gökyüzü çekimlerinde bozulma yaşanabilmesi, karanlık noktalarda kalite kaybı olması ve video çekerken bazı küçük görüntü bozulmaları olması gösteriliyor. Tüm bu artı ve eksilerin sonucunda Huawei P10, 87 puana layık görülmüş durumda. 89 puanlı Google Pixel ve 88 puanlı Galaxy S7 gibi telefonların gerisinde kalan cihaz, 86 puanlı iPhone 7’yi ise geride bırakıyor. Dxomark sözünü verdiği iPhone 7 Plus incelemesini halen yapmadığı için bu modelle karşılaştırmak mümkün değil. Ancak genel tablo itibarıyla kamera tutkunlarının Huawei P10’dan memnun kalacağını söyleyebiliriz.
 
 
 
webtekno
485236
Bu haberler ilginizi çekebilir