Huawei Nexus 6 Modelinde Bir ilk Yaşanacak

Son sızan bilgilere göre Huawei Nexus modelindeki yenilik Google'ın bir ilki olacak. Hafıza kapasitesini yükseltecek olan Huawei böylece Google'ın bu seviyede kapasiteye sahip ilk telefonu olacak. Tüm detaylar haberimizde...
21 Eylül 2015 10:36
Huawei Nexus 6 Modelinde Bir ilk Yaşanacak
Google'ın Nexus akıllı telefon programı da bugüne kadar en fazla 64GB dahili depolama kapasitelerine yer veriyordu. Kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Huawei Nexus akıllı telefonu ile bu çizgi artık 128GB seviyesine yükselecek ve Huawei Nexus programdaki ilk 128GB kapasiteli akıllı telefon olacak. 
 
Bununla birlikte Huawei Nexus modelinin microSD kart desteğinin olmayabileceği konuşuluyor. Model 32GB/64GB/128GB kapasite seçenekleri ile sunulacak. LG Nexus modelinde ise 16GB ve 32GB artırılamayan kapasite olduğu belirtiliyor. Bu bakımdan tüketicilerin biraz daha Huawei Nexus modeline yönelmesi sağlanacak. 
 
5.2 inçlik 2K ekran olması beklenen Huawei Nexus modelinde Snapdragon 810 yongaseti, 3GB RAM, 12MP çözünürlüğünde OIS destekli arka kamera, parmak izi okuyucu, Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi gibi özellikler olacağı tahmin ediliyor. Her iki model de 29 Eylül'deki etkinlikte resmiyet kazanacak.
donanimhaber
385725
Bu haberler ilginizi çekebilir