Huawei, ABD'ye ait gizli bilgileri mi sızdırdı ?

Çin merkezli telekom devi Huawei’nin ABD Hükümeti ile arasına kara kedi girmiş durumda. Bir süredir devam eden soruşturmalar çerçevesinde Huawei’nin ABD’ye ait gizli bilgileri sızdırıp sızdırmadığı analiz ediliyor. Çin ordusunun Huawei aracılığıyla sızıntı gerçekleştirip veri çaldığı iddia ediliyor. Huawei CEO’su Ren Zhengfei’nin Fransız sitesine verdiği bilgiye göre firmanın ABD pazarından çekilmesi an meselesi.
04 Aralık 2013 20:00
Huawei, ABDye ait gizli bilgileri mi sızdırdı ?
Eğer Huawei’den ötürü ABD ile Çin arasındaki ilişkiler bozulacaksa firmanın buna karşı önlem almaya niyeti var ve çözüm olarak ABD’deki faaliyetlerine son vermeyi düşünüyor.
 
İşte bundan ötürü Huawei’nin kararı ABD marketinden elini çekmek oldu. CEO’dan böyle bir açıklama gelmiş olsa da firmanın basına sunduğu herhangi bir duyuru yok. Huawei destek hattı arandığında müşterilere daima sadık kalacaklarına dair mesaj verilmeye devam ediyor.
 
ABD’deki operasyonlarından ve satışlarından 1 milyar dolar gelir elde eden Huawei’nin çekilmesi durumunda rekabet anlamında iyi bir gelişme olmayacağı apaçık ortada çünkü firmanın ürünleri genelde daha ucuza piyasaya sunuluyor.
 
Huawei’nin suçlamalara karşı cevabı ret şeklinde olmuştu. Siber suçlarla ilgili yapılan araştırmalarda Huawei’nin bilgi sızdırdığına dair herhangi bir delil elde edilemedi ama Huawei’den ötürü ABD’nin ilişkileri gerildi, ABD’li kullanıcılar Huawei ürünlerini tercih etmemeye başladı.
radikal
Etiket : Huawei
532837
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
 • OnePlus 3e Yeni Güncelleme!OnePlus 3'e Yeni Güncelleme!
  OnePlus, iki telefonu OnePlus 3 ve OnePlus 3T için batarya iyileştirmesi sağlayan yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme dağıtılmaya başlandı…
 • Galaxy Note 8e Bir Yeni Renk Daha!Galaxy Note 8'e Bir Yeni Renk Daha!
  Samsung, bugün New York'ta düzenleyeceği etkinlik kapsamında yeni amiral gemisi Galxy Note 8'i tanıtacak. Tanıtıma saatler kala Galaxy Note 8'in yeni…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama