HTC'nin Akıllı Saati Petra Görüldü!

HTC'nin akıllı saati Petra hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı. İşte akıllı saatin sızdırılan özellikleri ve görüntüleri...
12 Şubat 2015 13:55
HTCnin Akıllı Saati Petra Görüldü!
HTC'nin 1 Mart tarihinde MWC 2015 kapsamında düzenleyeceği etkinlik ile firma amiral gemi modeli One M9'un haricinde bir çok yeni cihazını tanıtması bekleniyor.
 
Bu cihazlardan birisi ise akıllı saat. Artık hemen hemen bütün üreticilerin girdiği bu pazar için HTC tarafından bir süre önce yapılan akıllı saat üretmeyeceğiz açıklamasına karşılık, firmanın artık bu pazarda yer almak istemesi oldukça normal.
 
Yapılan açıklamada projenin bir süreliğine rafa kaldırıldığı açıklanmıştı ama görünen o ki firma akıllı saat üzerinde yeniden çalışmalarına başlamış durumda. Ünlü sızdırmacı Upleaks ise üzerine düşeni yaptı ve Petra kod adlı akıllı saatin bazı özelliklerini paylaştı.
 
 
 
Kendi İşletim Sisteminie Sahip
 
HTC'nin akıllı saati Petra, Upleaks'in iddialarına göre Android'in giyilebilir cihazlar için geliştirilen işletim sistemi Android Wear ile çalışmıyor. Bunun yerine şirket akıllı saatte kendi geliştirdikleri RTOS işletim sistemini kullanıyor.
 
Bu bilgiler ışığında HTC'nin işletim sisteminin güzel yanı ise cihazın, hem iOS (iOS 7 - 8) hem de Android ( 4.4 ve sonrası) ile çalışabilecek olması diyebiliriz.
 
Cihazın teknik özelliklerine bakmaya devam ettiğimizde, akıllı saatte ST Micro STM32L151 yonga setinin kullanıldığını görüyoruz.
 
1,8 inç büyüklüğünde 32 x 160 piksel çözünürlüğe sahip PMOLED esnek ekrana sahip olacak cihaz, aynı zaman IP57 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı dayanıklı olacak. İki farklı renk seçeneği sunacak olan saatin küçük, orta ve büyük olmak üzere üç farklı seçeneği bulunacak. Akıllı saatin ağırlığı ise 23 gram.
 
 
 
Uzun Şarj Süresi
 
Upleaks'ın yayınladığı rapora göre cihazın en iddialı olduğu alan ise kullanım süresi. HTC'nin Petra kod adlı akıllı saatinin 3 günden fazla pil ömrü olacağı iddia ediliyor. Buda HTC'yi şarj konusunda diğer firmaların önüne geçirmeye yetiyor. Elbette bu iddialar doğru çıkarsa.
 
Akıllı saatin çıkış tarihi konusunda ise net bir tarih verilmiş değil. Rapora göre akıllı saat 1. çeyrekte piyasada olacak ve ilk olarak Amerika'da satışa sunulacak.
shiftdelete
Etiketler : Akıllı Saat , htc , HTC Petra
952874
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
 • HTC, Bağımsız Sanal Gerçeklik Gözlüğünü Duyurdu!

  HTC, Bağımsız Sanal Gerçeklik Gözlüğünü Duyurdu!

  HTC, sanal gerçeklik aleminde müthiş bir adım atarak rakiplerini geride bırakmak istiyor. HTC, bağımsız çalışabilen sanal gerçeklik gözlüğünü duyurdu.
 • Apple Storeda Nokia Ürünleri!

  Apple Store'da Nokia Ürünleri!

  Apple, Nokia'ya ait ürünleri internet mağazası Apple Store'da satışa çıkardı. İşte Apple Store'da satışa çıkan Nokia ürünleri...
 • Oculustan Sanal Gerçeklikte Bir İlk!

  Oculus'tan Sanal Gerçeklikte Bir İlk!

  Şuan sanal gerçeklik gözlükleri bir cihaz yardımıyla kullanılabilmekte. Ancak Oculus bu konuda çok iddialı geliyor. Artık başka cihazlara ihtiyaç duymadan VR kullanılabilecek.
 • İşte En Hızlı Drone!

  İşte En Hızlı Drone!

  Dünyanın en hızlı uçabilen Drone üretildi. Dünyanın en hızlı Drone'u suanki dronelerin yaklaşık dört katı hızla uçabiliyor. Bu Hızıyla Guinness Rekorlar Kitabına girdi.
 • Gerektiğinde Fotoğraf Çekebilen Akıllı Cüzdan!

  Gerektiğinde Fotoğraf Çekebilen Akıllı Cüzdan!

  Teknoloji cüzdanlara da sıçradı. Çalındığında hırsızın fotoğrafını çekebilen cüzdan ile tanışın.
 • Stres Çarkı Da Patladı!

  Stres Çarkı Da Patladı!

  Akıllı telefon bataryalarının patlaması haberlerini çok duyduk ama stres çarkının patladığı haberini ilk kez duyuyoruz.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama