HTC'den Apple'ı Kızdıracak One A9 Reklamı

HTC'nin One A9 için hazırladığı reklam filmi Apple’ı kızdıracak türden. Ayrıca reklamın eski Apple reklam benzerliği de oldukça eleştiri aldı. İşte detaylar...
06 Kasım 2015 17:55
HTCden Appleı Kızdıracak One A9 Reklamı
HTC ile Apple arasında yaşanan 'benzerlik' polemiği, özellikle son birkaç yıldır iyice alevlenmeye başladı. Kimisi Apple’ın HTC’den, kimisi de HTC’nin Apple’dan tasarım ve farklı fonksiyonlarla ilgili bazı araklamalar yaptığını iddia ediyor. HTC’nin yayınladığı son reklam filmi, bu konuda iplerin tamamen Apple’ın eline geçmesine sebep oldu.
 
HTC’nin duyurusunu yakın bir zamanda yaptığı One A9 modeli için yayınladığı reklam filmi, Apple’ın yıllar önce Macintosh için hazırladığı tanıtım filmiyle büyük benzerlik gösteriyor. 
 
HTC’nin reklamının tamamen kopya olduğunu söylemek haksızlık olur. Hani videonun her saniyesi, bizim Gülşen'in kliplerinde olduğu gibi birebir aynı değil. (Katy Perry, Rihanna, Beyonce olmasa Gülşen klip çekemeyekmiş, neyse) Ama milyonlarca farklı bir konunun işlenebileceği reklam filmi hazırlamak varken neden Apple’ın kendi reklamında kullandığı konuyu tercih ederler ki? Ondan sonra da böyle malzeme oluyorlar işte.
 
Her neyse, aşağıda önce Apple’ın yıllar önce Macintosh’ları için, arkasından da HTC’nin One A9 için hazırladığı reklam filmlerini görebilirsiniz.

 

webtekno
Etiketler : cep telefonu , htc , htc one a9 , iphone , MAC , one a9 , reklam
629792
Bu haberler ilginizi çekebilir