HTC umut saçıyor

Yaklaşık iki yıldır girdiği mali krizden bir türlü kurtulamayan HTC, bu yıl farklı bir strateji ile çıkış yolları arıyordu. Açıklamalara göre firma için yılın ikinci çeyreğinde umut ışığı mevcut.
11 Mayıs 2014 17:37
HTC umut saçıyor
Yılın ikinci çeyreğinde firmanın gelirleri 2.16 milyar dolar olarak bekleniyor ve yıl bazında yine düşüş var. Ancak çeyrek bazda yüzde 100 civarında bir artış var. Bu bakımdan önceki çeyreğe göre karda da yükseliş bekleniyor ve kayıpların bu kez kazanca döneceği tahmin ediliyor. 
 
Bu yıl orta ve giriş seviyesi akıllı telefon segmentine daha fazla yatırım yapılması ve üretimin bir kısmının üçüncü taraf tedarikçilere kaydırılması da karlılığı etkileyen faktörler olacak. Yine geçen yılın aksine HTC One M8 modelinin üretim veya stok sıkıntısı yaşamaması ve başarılı satışlar yapması artı faktör olarak görülüyor. 
 
Ayrıca yönetim kurulu başkanı Char Wang'ın da günlük operasyonlarda daha aktif bir rol üsteleneceği belirtiliyor. HTC'nin yılın ikinci çeyrek kesin mali tabloları Temmuz ayında açıklanacak.  
donanimhaber
329301
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama