HTC U (Ocean) Geliyor!

HTC'nin dokunmatik çerçeveye sahip yeni amiral gemisi HTC U (Ocean) yakın bir zamanda piyasaya çıkacak! İşte yeni amiral gemisi ile ilgili detaylar...
28 Mart 2017 23:37
HTC U (Ocean) Geliyor!
HTC’nin dokunmatik çerçeveli yapısıyla dikkatleri üzerine çeken amiral gemisi modeli HTC U (Ocean)’ın üzerindeki sır perdesi nihayet aralandı. Görünüşe bakılırsa cihaz çok kısa bir süre içerisinde raflardaki yerini almaya başlayacak. 
 
 
2016 yılında bir HTC tasarımcısının yayınladığı videoda Edge Sense isimli özelliğe sahip bir telefon gösteriliyordu. Bu telefonun kenarlarına dokunarak bazı işlemleri gerçekleştirmek mümkün oluyordu. Video ilk yayıldığında bu teknolojinin yalnızca bir konsept olduğu ve gerçeğe dönüşmeyeceği düşünüldü fakat sonrasında bu telefonun gerçekten de geliştirilme sürecinde olduğu ortaya çıktı. Şimdi ise telefonla ilgili yeni detaylar gün yüzüne çıktı.
 
 
HTC’nin daha önceden müjdesini verdiği Snapdragon 835’li bu modelde 5,5 inç büyüklüğünde QHD ekranın kullanılacağı ileri sürülüyor. Android 7.1 Nougat işletim sistemiyle kutudan çıkacağı iddia edilen telefonun HTC Sense 9 arayüzünü kullanacağı belirtiliyor. Cihazın arka kısmında 12 megapiksel çözünürlüğünde Sony IMX362 sensörün kullanılacı da söylenenler arasında yer alıyor. Ön taraftaki kameranın da yine iddialı olacağı söyleniyor. 16 megapiksel çözünürlüğündeki kamera için Sony IMX351 sensörün kullanılacağı iddia ediliyor.
 
HTC U (Ocean)’ın Nisan ayının ortalarında resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Cihazın piyasaya sürüleceği tarih olaraksa mayıs ayı işaret ediliyor. Telefonla ilgili tüm detayları öğrenmemiz için kısa bir süre daha beklememiz gerekecek.
 
 
 
log
872034
Bu haberler ilginizi çekebilir