HTC One M8'in Galaxy S5'i ezdiği 5 alan

HTC dün, 2014 model amiral gemisi Android akıllı telefonu yeni HTC One’ı resmen tanıttı. HTC’nin de tanıtması ile birlikte akıllı telefon pazarı iyice kızıştı. Özellikle Galaxy S5 için yeni HTC One (M8)tehlikeli bir rakip olarak görülüyor. Peki yeni HTC One’ın Galaxy S5’e göre artıları neler?
27 Mart 2014 11:59
HTC One M8in Galaxy S5i ezdiği 5 alan

HTC’nin yeni amiral gemisinin bazı özellikleri Galaxy S5’i gölgede bırakıyor. Bunlardan beş tanesini sizlerle paylaşıyoruz.

 

HTC One M8'in Galaxy S5'i ezdiği 5 alan

 

Tabii ki Samsung’un yeni modeli Galaxy S5, oldukça fazla özellik sunuyor. Ancak tasarım ve ekran cephesinde HTC daha başarılı görünüyor. Evet, Galaxy S5’in oldukça iyi özellikleri var ancak yeni HTC One’ın da Galaxy S5’e göre 5 iyi özelliği mevcut. İşte o özellikler!

 

1.. BoomSound stereo hoparlörler

'Boom, boom, boom' Galaxy S5 hoparlörden gelen bir ses değil. Galaxy S5’in hoparlörü en azından selefine göre oldukça yüksek olacaktır ama derinlik ve ses dolgunluğuna gelince, ön bakan BoomSound hoparlörleri ile HTC One (M8) muhteşem seviyeye ulaşmak mümkün olacaktır ve bu konuda hiç kuşkumuz yok. Ayrıca HTC One M8'in BoomSound özellikli hoparlörleri üstün multimedya deneyimi için daha uygun.

 

2. Premium tasarım

"Sadece herkes değil herkes için", bu sloganla gelen HTC One (M8) gibi HTC'nin metal tasarımlı akıllı telefonları söz konusu olduğunda, bu sloganı hak ediyor. Tabii ki dizaynı kaygan ve soğuk ama açıkça 'hey, ben tipik bir Android telefon değilim, özelim' diyor. Samsung'un Android telefonlarını hep metal kasa olarak görmek istedik ancak, Güney Koreli şirket bu güne kadar Galaxy S5’de dahil olmak üzere bu istekleri göz ardı etti. HTC yüksek özellikli akıllı telefonlarında her zaman görünüme özen gösteriyor.

 

3. Daha doğru ekranı

HTC akıllı telefonlarında her zaman harika LCD ekranlar kullanmıştır ve One (M8) bir istisna değildir. 5 "1080x1920 paneli Galaxy S5’in AMOLED ekranının aksine çok doğru ve aynı zamanda çok hareketli ve canlı renkleri var. HTC M8 ekranı aslında biraz çok canlı ama genel olarak, başka bir AMOLED ekran ile karşılaştırıldığında, referans noktaları çok daha yakın oluyor, yani biraz geleneksel sRGB alanının sınırları ötesine gidiyor.

 

4. Düzgün kullanıcı arayüzü

Samsung TouchWiz cep telefonunun en son sürümü Galaxy S5 ile arabiriminde oldukça büyük bir gelişme kaydetmiştir ancak daha spesifik olmak gerekirse, HTC'nin Sense 6 arayüzü daha parlak ve daha muntazam.

 

5. Kesintisiz yönlendirmesi işlevsellik

Evet, evet, evet, Galaxy S5 kesinlikle daha iyi ana kameraya sahip ve çoğu akıllı telefon üreticileri, ürünlerinde daha güçlü kameraya yer veriyor ancak, HTC'nin Duo kamera çözümü kesinlikle kalabalıktan sıyrılıyor. Yeni HTC One’ın kamerası daha hızlı ve daha işlevsel.

Etiketler : htc , HTC One , m8 , Samsung
943602
Bu haberler ilginizi çekebilir