HTC One M8'in Galaxy S5'i ezdiği 5 alan

HTC dün, 2014 model amiral gemisi Android akıllı telefonu yeni HTC One’ı resmen tanıttı. HTC’nin de tanıtması ile birlikte akıllı telefon pazarı iyice kızıştı. Özellikle Galaxy S5 için yeni HTC One (M8)tehlikeli bir rakip olarak görülüyor. Peki yeni HTC One’ın Galaxy S5’e göre artıları neler?
27 Mart 2014 11:59
HTC One M8in Galaxy S5i ezdiği 5 alan

HTC’nin yeni amiral gemisinin bazı özellikleri Galaxy S5’i gölgede bırakıyor. Bunlardan beş tanesini sizlerle paylaşıyoruz.

 

HTC One M8'in Galaxy S5'i ezdiği 5 alan

 

Tabii ki Samsung’un yeni modeli Galaxy S5, oldukça fazla özellik sunuyor. Ancak tasarım ve ekran cephesinde HTC daha başarılı görünüyor. Evet, Galaxy S5’in oldukça iyi özellikleri var ancak yeni HTC One’ın da Galaxy S5’e göre 5 iyi özelliği mevcut. İşte o özellikler!

 

1.. BoomSound stereo hoparlörler

'Boom, boom, boom' Galaxy S5 hoparlörden gelen bir ses değil. Galaxy S5’in hoparlörü en azından selefine göre oldukça yüksek olacaktır ama derinlik ve ses dolgunluğuna gelince, ön bakan BoomSound hoparlörleri ile HTC One (M8) muhteşem seviyeye ulaşmak mümkün olacaktır ve bu konuda hiç kuşkumuz yok. Ayrıca HTC One M8'in BoomSound özellikli hoparlörleri üstün multimedya deneyimi için daha uygun.

 

2. Premium tasarım

"Sadece herkes değil herkes için", bu sloganla gelen HTC One (M8) gibi HTC'nin metal tasarımlı akıllı telefonları söz konusu olduğunda, bu sloganı hak ediyor. Tabii ki dizaynı kaygan ve soğuk ama açıkça 'hey, ben tipik bir Android telefon değilim, özelim' diyor. Samsung'un Android telefonlarını hep metal kasa olarak görmek istedik ancak, Güney Koreli şirket bu güne kadar Galaxy S5’de dahil olmak üzere bu istekleri göz ardı etti. HTC yüksek özellikli akıllı telefonlarında her zaman görünüme özen gösteriyor.

 

3. Daha doğru ekranı

HTC akıllı telefonlarında her zaman harika LCD ekranlar kullanmıştır ve One (M8) bir istisna değildir. 5 "1080x1920 paneli Galaxy S5’in AMOLED ekranının aksine çok doğru ve aynı zamanda çok hareketli ve canlı renkleri var. HTC M8 ekranı aslında biraz çok canlı ama genel olarak, başka bir AMOLED ekran ile karşılaştırıldığında, referans noktaları çok daha yakın oluyor, yani biraz geleneksel sRGB alanının sınırları ötesine gidiyor.

 

4. Düzgün kullanıcı arayüzü

Samsung TouchWiz cep telefonunun en son sürümü Galaxy S5 ile arabiriminde oldukça büyük bir gelişme kaydetmiştir ancak daha spesifik olmak gerekirse, HTC'nin Sense 6 arayüzü daha parlak ve daha muntazam.

 

5. Kesintisiz yönlendirmesi işlevsellik

Evet, evet, evet, Galaxy S5 kesinlikle daha iyi ana kameraya sahip ve çoğu akıllı telefon üreticileri, ürünlerinde daha güçlü kameraya yer veriyor ancak, HTC'nin Duo kamera çözümü kesinlikle kalabalıktan sıyrılıyor. Yeni HTC One’ın kamerası daha hızlı ve daha işlevsel.

Etiketler : htc , HTC One , m8 , Samsung
271927
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Moto Zye 360 Derece Kamera!

  Moto Z'ye 360 Derece Kamera!

  Moto Z için 360 dereceli ve 4K video çekimi yapabilen kamera modu geldi. İşte detayları...
 • MIUI 9, Resmi Olarak Tanıtıldı!

  MIUI 9, Resmi Olarak Tanıtıldı!

  Xiaomi, MIUI 9'u sonunda resmi olarak tanıttı. İşte yenilikler ile gelen MIUI 9'un tüm ayrıntıları...
 • Meizu Pro 7 Plusda Sızdı!

  Meizu Pro 7 Plus'da Sızdı!

  Dün Meizu Pro 7'nin özelliklerini gösteren bir görsel sızmıştı. Bugün ise Meizu Pro 7 Plus'ın özelliklerini gösteren bir görüntü ortaya çıktı.
 • Lenovo K7 Sızdı!

  Lenovo K7 Sızdı!

  Lenovo'nun yeni akıllı telefonu sızdı. Yeni gelen bilgilere göre Lenovo K7 Note yakın bir zamanda çıkaracak! İşte haberin ayrıntıları...
 • Moto Z2 Force Edition Resmen Duyuruldu!

  Moto Z2 Force Edition Resmen Duyuruldu!

  Motorola, yeni telefonu Moto Z2 Force Edition resmen duyurdu. İşte yeni telefon Moto Z2 Force Edition'nın özellikleri...
 • Nokia 2, Geekbenchte Ortaya Çıktı!

  Nokia 2, Geekbench'te Ortaya Çıktı!

  Nokia'nın yeni telefonu Nokia 2 Geekbench'te ortaya çıktı. İşte Nokia'nın yeni telefonu Nokia 2'nin aldığı skor...
 • İşte Meizu Pro 7nin Özellikleri!

  İşte Meizu Pro 7'nin Özellikleri!

  Meizu, yeni telefonu Meizı Pro 7'i yarın resmi olarak tanıtacak. Ancak resmi tanıtımdan önce Meizu Pro 7'nin özellikleri sızdı.
 • Çocuklara Özel Telefon Geliyor!

  Çocuklara Özel Telefon Geliyor!

  Japonya'da bir servis sağlayıcı sadece çocuklara özel telefon tanıtacaklarını açıkladı. Telefon sadece gündüz saatlerinde çalışacak. İşte ayrıntılar...
En Çok Okunan Haberler
 • USB 3.2 Duyuruldu!USB 3.2 Duyuruldu!
  Ultra hızlı USB 3.2, duyuruldu. USB 3.1'den 2 kat daha hızlı olacak olan USB 3.2 ile USB standardı sağlanacak.
 • Lenovo K7 Sızdı!Lenovo K7 Sızdı!
  Lenovo'nun yeni akıllı telefonu sızdı. Yeni gelen bilgilere göre Lenovo K7 Note yakın bir zamanda çıkaracak! İşte haberin ayrıntıları...
 • Google Chrome 60 Yayınlandı!Google Chrome 60 Yayınlandı!
  Google, Chrome'un yeni sürümü olan Chrome 60'yı yayınladı. Uzun sürdedir beklenen Touch Bar desteği ile geldi.
 • MIUI 9, Resmi Olarak Tanıtıldı!MIUI 9, Resmi Olarak Tanıtıldı!
  Xiaomi, MIUI 9'u sonunda resmi olarak tanıttı. İşte yenilikler ile gelen MIUI 9'un tüm ayrıntıları...
 • Meizu Pro 7 Plusda Sızdı!Meizu Pro 7 Plus'da Sızdı!
  Dün Meizu Pro 7'nin özelliklerini gösteren bir görsel sızmıştı. Bugün ise Meizu Pro 7 Plus'ın özelliklerini gösteren bir görüntü ortaya…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama