HTC One M8 Lollipop Güncellemesi Geldi!

HTC One M8 Lollipop güncellemesi Türkiye'deki kullanıcılar için geldi! HTC One M8 için geçen hafta çıkan Android 5.0 Lollipop güncellemesi, nihayet Avrupa ve Türkiye bölgesinde dağıtıma başladı.
28 Ocak 2015 17:13
HTC One M8 Lollipop Güncellemesi Geldi!
HTC büyük bir hızla, güncellemeyi Avrupa bölgesi ve Türkiye'de de paylaştı. Global anlamda HTC One M8'in en büyük rakibi Galaxy S5'e güncelleme daha önce gelmiş olmasına rağmen, S5 için Lollipop sadece 4 - 5 tane ülkede yayınlandı. Dünyanın geneli ve henüz ülkemize gelmedi.
 
HTC One M8, böylelikle LG G3 ile beraber ülkemizde Android 5.0 Lollipop güncellemesini alan, 3. parti arayüze sahip 2. amiral gemisi olmuş oldu. 
 
 
Android 5.0 Lollipop güncellemesi HTC One M8'e neler kazandırıyor?
 
OTA yoluyla Türkiye ve Avrupa'daki HTC One M8 modellerine yollanan Android 5.0 Lollipop güncellemesi, firmanın mevcut arayüzü Sense 6.0 ile geliyor.
 
Sense 6.0'ın Android 5.0 Lollipop'un getirilerine göre tekrardan bir revizyeye uğradığını görüyoruz.
 
Yeni kilit ekranı ve materyal dizayna göre kilit ekranında gelen bildirimler ile beraber, bildirim ekranının da materyal dizayna göre yenilendiği göze çarpıyor. Ayrıca Android 5.0 Lollipop ile gelen yeni çoklu işlem ekranı, One M8'e güncelleme ile entegre edilmiş.
 
 
Merakla beklenen güncellemeyi yükleyebilmeniz için bataryanızın yüzde 50'nin üzerinde şarja sahip olması da gerekiyor.
tabletpc.com.tr
847571
Bu haberler ilginizi çekebilir