HTC One M7 İçin Lollipop Güncellemesi

HTC One M7 için Lollipop güncellemesi kullanıma sunuldu. İşte firmanın iki yıl önce tanıttığı modeli One M7 için gelen Android 5.0 Lollipop güncellemesinin detayları.
07 Şubat 2015 17:29
HTC One M7 İçin Lollipop Güncellemesi
HTC'nin iki yıl önce tanıttığı amiral gemi modeli One M7 için Lollipop güncellemesi dağıtılmaya başlandı.
 
Firma, One M8 modeli için Lollipop güncellemesini kullanıcılara ulaştırmış olsa da maalesef One M7 için aynı şey söz konusu değildi. Güncelleme konusunda verdiği sözleri tutamamış olsa da HTC, çok gecikmeden beklenen güncellemeyi nihayet dağıtmaya başladı.
 
Herhangi bir operatör kilidi olmayan, SIM kilitsiz normal ve Developer Edition HTC One M7 modelleri için Android 5.0 Lollipop güncellemesinin dağıtımına başlandı.
 
 
Güncelleme Sense 6 ile Geliyor
 
OTA yoluyla kullanıcılara ulaştırılacak olan Android 5.0 Lollipop güncellemesi, firmanın halihazırda kullandığı Sense arayüzünün 6. sürümü ile geliyor.
 
Google'ın tasarımda bir çok değişikliğe gitmiş olması, Tayvanlı akıllı telefon üreticisinin de Sense arayüzünde bazı değişiklikler yapmasına neden olmuş.
 
Güncellemeyle birlikte yeni kilit ekranı ve materyal dizayna göre kilit ekranında gelen bildirimler ile beraber, bildirim ekranının da materyal dizayna göre yenilendiği göze çarpıyor.
 
 
Ayrıca Android 5.0 Lollipop ile gelen yeni çoklu işlem ekranı, One M7'ye güncelleme ile entegre edilmiş. Ancak dilerseniz Sense arayüzünün standart çoklu işlem ekranını kullanmaya devam edebiliyorsunuz.
 
700 MB büyüklüğündeki bu merakla beklenen güncellemeyi yüklemek içinse bataryanızın şarjının yüzde 50 seviyesinin üzerinde olması gerekiyor.
 
Snapdragon 600 işlemci kullanan model ilk olarak Android 4.1 Jelly Bean ile satışa çıkmış ve yekpare metal kasası ile büyük ilgi görmüştü.
 
Verdiği sözü tutamayarak 2015'e kötü bir giriş yapan HTC, güncellemeyi hızlı bir şekilde dünya çapında yayınlayarak bakalım durumu toparlayabilecek mi, hep birlikte göreceğiz. Güncellemenin ülkemize ne zaman geleceğine dair ise maalesef henüz net bir bilgi bulunmuyor.
shiftdelete
884305
Bu haberler ilginizi çekebilir