HTC One M7 İçin Lollipop Güncellemesi

HTC One M7 için Lollipop güncellemesi kullanıma sunuldu. İşte firmanın iki yıl önce tanıttığı modeli One M7 için gelen Android 5.0 Lollipop güncellemesinin detayları.
07 Şubat 2015 17:29
HTC One M7 İçin Lollipop Güncellemesi
HTC'nin iki yıl önce tanıttığı amiral gemi modeli One M7 için Lollipop güncellemesi dağıtılmaya başlandı.
 
Firma, One M8 modeli için Lollipop güncellemesini kullanıcılara ulaştırmış olsa da maalesef One M7 için aynı şey söz konusu değildi. Güncelleme konusunda verdiği sözleri tutamamış olsa da HTC, çok gecikmeden beklenen güncellemeyi nihayet dağıtmaya başladı.
 
Herhangi bir operatör kilidi olmayan, SIM kilitsiz normal ve Developer Edition HTC One M7 modelleri için Android 5.0 Lollipop güncellemesinin dağıtımına başlandı.
 
 
Güncelleme Sense 6 ile Geliyor
 
OTA yoluyla kullanıcılara ulaştırılacak olan Android 5.0 Lollipop güncellemesi, firmanın halihazırda kullandığı Sense arayüzünün 6. sürümü ile geliyor.
 
Google'ın tasarımda bir çok değişikliğe gitmiş olması, Tayvanlı akıllı telefon üreticisinin de Sense arayüzünde bazı değişiklikler yapmasına neden olmuş.
 
Güncellemeyle birlikte yeni kilit ekranı ve materyal dizayna göre kilit ekranında gelen bildirimler ile beraber, bildirim ekranının da materyal dizayna göre yenilendiği göze çarpıyor.
 
 
Ayrıca Android 5.0 Lollipop ile gelen yeni çoklu işlem ekranı, One M7'ye güncelleme ile entegre edilmiş. Ancak dilerseniz Sense arayüzünün standart çoklu işlem ekranını kullanmaya devam edebiliyorsunuz.
 
700 MB büyüklüğündeki bu merakla beklenen güncellemeyi yüklemek içinse bataryanızın şarjının yüzde 50 seviyesinin üzerinde olması gerekiyor.
 
Snapdragon 600 işlemci kullanan model ilk olarak Android 4.1 Jelly Bean ile satışa çıkmış ve yekpare metal kasası ile büyük ilgi görmüştü.
 
Verdiği sözü tutamayarak 2015'e kötü bir giriş yapan HTC, güncellemeyi hızlı bir şekilde dünya çapında yayınlayarak bakalım durumu toparlayabilecek mi, hep birlikte göreceğiz. Güncellemenin ülkemize ne zaman geleceğine dair ise maalesef henüz net bir bilgi bulunmuyor.
shiftdelete
208918
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Huawei P10nun Reklam Filmi!

  Huawei P10'nun Reklam Filmi!

  MWC 2017'ye sayılı günler kala firmalar ürünlerinin reklamlarını yapmaya başladı. Huawe P10'un da reklamı yayınlandı. İşte kısa reklam filmi!
 • Telefon Ekranları Artık Daha Güçlü!

  Telefon Ekranları Artık Daha Güçlü!

  Bir çoğumuz akıllı telefonlarımızın ekranın çizilmesinden ya da kırılmasından korkuyoruzdur. ProtectPax sıvı cam teknolojisi sayesinde, artık telefonlarınız daha sağlam.
 • İşte Nokia 8 Fiyatı ve Özellikleri!

  İşte Nokia 8 Fiyatı ve Özellikleri!

  Akıllı telefon pazarına dönüş yapan Nokia'nın, yeni telefonu olan Nokia 8 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte Nokia'nın özellikleri ve fiyatı!
 • iPhonenun Yüz Tanıma Teknolojisi!

  iPhone'nun Yüz Tanıma Teknolojisi!

  Apple Eylül ayında tanıtacağı yeni amiral gemisi iPhone'nun, yüz tanıma teknolojisiyle geleceği iddia edilmişti. iPhone'nun yeni modeli ile ilgili yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde!
 • iPhonenun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?

  iPhone’nun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?

  iPhone kamerasının her zaman istediğiniz yerden başlamasını ister misiniz? Örneğin kamerayı açtığınızda hep video modunda ya da kare modunda çalışmasını ister misiniz? İsterseniz işte yanıtı!
 • iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?

  iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?

  Apple, yeni amiral gemisini bu yıl tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni iPhone'un ismi ile ilgili de bir çok iddia ortaya atıldı. Peki iPhone'un 10. yıl ismi ne olacak?
 • iPhone Rehberiniz Silinirse Yapmanız Gerekenler!

  iPhone Rehberiniz Silinirse Yapmanız Gerekenler!

  iPhone'unuzda yedekleme işlemi yapmadınız ve telefondaki rehberiniz silindi! Peki iPhone rehberi silinirse ne Yapılır?
 • Apple, iPhone Sızıntılarını Nasıl Önleyecek?

  Apple, iPhone Sızıntılarını Nasıl Önleyecek?

  Apple, iPhone görüntülerinin piyasaya sızmasını istemiyor. Peki ama görüntülerin ortaya çıkmasına nasıl engel olacak?
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama