HTC One A9'un Yeni Görüntüleri Sızdı

HTC One A9, yeniden detaylı görüntüler ile birlikte ortaya çıktı. İşte yeni HTC One A9 özellikleri ve tasarımı hakkında tüm detaylar...
11 Ekim 2015 15:56
HTC One A9un Yeni Görüntüleri Sızdı
One M9 ile beklediği ilgiyi göremeyen Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, yeni akıllı telefonu One A9’u tanıtmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar çok sayıda sızıntı ile tasarımı ve özellikleri belirginleşen HTC A9’un @onleaks tarafından paylaşılan görüntüleri ile tasarımı netleşti.
 
HTC One A9 tasarımsal olarak iPhone 6’yı andıran bir yapıya sahip. HTC’nin sanal tuş geleneğini devam ettirdiği telefonda ön panel üzerinde sadece parmak izi okuyucu bulunuyor.
 
 
 
 
Cihazın alt tarafında bulunan hoparlör ızgarası ve 3.5mm jack girişi minimalist bir yapıda iken USB Type C beklentileri maalesef asılsız çıktı. Ortaya alınmış arka kamerada dışa doğru çıkıntı bulunurken daha önceki One serisinde bulunan anten çizgileri A9'da varlığını koruyor. 
 
 
 
 
Cihazın yan tarafında bulunan sim ve hafıza kartı yuvaları ile HTC’nin hafıza kartı girişini kullanmaya devam ettiği görülüyor. Cihazın diğer tarafında ise ses açma kapama tuşu bulunurken HTC her zaman tepeye koyduğu güç tuşunu bu kez cihazın yan tarafına almış.
 
 
 
 
HTC One A9 teknik Özellikleri
 
Teknik özellik tarafında Snapdragon 617 işlemciye ve 5 inç büyüklüğünde Full HD bir ekrana sahip olan One A9’da 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza mevcut. Cihazın arka tarafında 13 Megapiksel çözünürlüğünde Sony üretimi bir sensör kullanılıyor. 2150 mAh batarya kapasitesine sahip olan cihazın Android 6.0 ile birlikte gelmesi bekleniyor.
shiftdelete
32693
Bu haberler ilginizi çekebilir