HTC One A9 Fiyatı ve Özellikleri

HTC’nin önümüzdeki günlerde tanıtacağı One A9’dan yeni sızıntılar var. Yeni gelen sızıntıya göre HTC One A9 fiyatı ve özellikleri haberimizde...
15 Ekim 2015 18:50
HTC One A9 Fiyatı ve Özellikleri
HTC, One M9 modeli ile bu yıl umduğunu bulamayan telefon üreticileri kervanında yer almıştı. Snapdragon 810 yonga setinin aşırı ısınma sorunu One M9’un metal kasası ile birleşince sorun 2 kat arttı. Tasarımsam olarak One M8’e çok benzeyen ve bu noktada çok fazla eleştiri oklarının hedefinde olan One M9, firmadan önemli isimlerin kovulmasına sebep olmuştu.
 
HTC, One M9’a olan olumsuz eleştirilerden sonra tasarım şefi Johan Becker ile Mayıs ayında yolları ayırma kararı almıştı. HTC’nin Johan Becker olmadan nasıl bir tasarım ortaya çıkaracağı merak edilirken ortaya One A9 modeli çıktı. One A9 modelinin ilk olarak özellikleri sızmış daha sonra da @onleaks tarafından tasarımı da gün yüzüne çıkartılmıştı.
 
 
 
 
HTC One A9 fiyatı sızdı!
 
Tasarımı ile dış basında “iPhone çakması” olarak ağır bir ifade ile sunulan One A9’un, fiyatı bugün yine @onleaks tarafından sızdırıldı. İddialara göre One A9, 599 Euro yani yaklaşık 690 Dolar fiyat etiketine sahip olacak. Orta ile üst segment arasında yer alacak One A9 için biçilen bu fiyatın çok fazla olduğunu belirtmekte fayda var.
 
 
 
 
HTC One A9 özellikleri
 
One A9’un gücünü 1.5 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Snapdragon 615 yonga setinden ve 2 GB RAM’den alacak. One A9’un grafik biriminde ise Adreno 405 eşlik edecek. 5.0 inç büyüklüğünde Full HD ekran ile gelecek olan One A9, 13 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip olacak. Android 6.0 Marshmallow ile çıkışını gerçekleştirecek olan One A9 bakalım başarılı olabilecek mi?
shiftdelete
869062
Bu haberler ilginizi çekebilir