HTC, Bağımsız Sanal Gerçeklik Gözlüğünü Duyurdu!

HTC, sanal gerçeklik aleminde müthiş bir adım atarak rakiplerini geride bırakmak istiyor. HTC, bağımsız çalışabilen sanal gerçeklik gözlüğünü duyurdu.
27 Temmuz 2017 19:01
HTC, Bağımsız Sanal Gerçeklik Gözlüğünü Duyurdu!
Sanal gerçeklik pazarının en iddialı ürünlerinden olan HTC Vive, sunduğu yüksek çözünürlük ve hareket imkanlarıyla rakiplerinden ayrılıyordu. Ancak bir bilgisayara bağlı olarak çalışmasından dolayı sahip olduğu kablolar kullanılabilirliği kısıtlıyordu.
 
Bu durumun farkında olan HTC, ilk Çin’de satışa sunulacağı açıklanan yeni Vive başlığını duyurdu. Herhangi bir telefon ya da bilgisayar bağlantısı gerektirmeden çalışacak olan yeni sanal gerçeklik başlığı hakkında şimdilik bilinenler ise maalesef oldukça kısıtlı.
 
HTC tarafından geliştirilen Google Daydream başlığından ayrı bir ürün olacak olan yeni HTC Vive, Viveport içerik ekosistemine bağlı olacak.
 
 
 
 
Snapdragon 835 işlemcisinden gücünü alacağı bilinen yeni sanal gerçeklik başlığı hakkında bir diğer bilinen ise altı açılı bağımsız hareket takibi yeteneğine sahip olacağı.
 
Bunların dışında hakkında pek bir bilginin bulunmadığı başlık için Vive’ın uygun fiyatlı sürümü olacak diyebiliriz. Büyük bir potansiyele sahip Çin’i ilk olarak hedef alan HTC, global pazarda ise Daydream destekli yeni bir HTC Vive cihazı hazırlandığına işaret edilebilir.
 
 
 
 
Sonbaharda resmi tanıtımının gerçekleşmesi beklenen Android O ile birlikte belki de yepyeni bağımsız bir HTC Vive sürümü görebiliriz.
 
shiftdelete
348525
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama