HTC 11 Geliyor!

MWC 2017 etkinliğinde tanıtılmayan telefonlardan biriside HTC 11'di. HTC'nin yeni telefonuyla ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte HTC 11 muhtemel çıkış tarihi...
13 Mart 2017 09:03
HTC 11 Geliyor!
Mobil Dünya Kongresi 2017 her zaman olduğu gibi bu yıl da İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlendi ve birçok akıllı telefon üreticisi tarafından yeni akıllı telefonlar tanıtıldı.
 
Fakat HTC'nin yeni amiral gemisi olması beklenen HTC 11 hakkında hiçbir şey duyamadık. Hatta bugüne kadar hakkında herhangi bir sızıntı da yaşanmayınca, proje hakkında endişelenmeye başlamıştık desek yeridir.
 
Gelin görün ki bu durum bugün değişti ve şimdilik HTC 11 olarak adlandırılan yeni amiral gemisi hakkında ilginç iddialar ortaya atıldı. Bunlardan biri de cihazın Nisan ayı içerisinde satışa sunulacağı yönünde.
 
 
Teknik özellikleri nasıl olacak?
 
Önceleri HTC'nin yeni amiral gemisinde Qualcomm tarafından üretilen en yeni mobil işlemciyi, yani 10nm'lik Snapdragon 835'i kullanacağı tahmin ediliyordu ama Mobil Dünya Kongresi bizlere gösterdi ki, Samsung Galaxy S8 dışında bu işlemciyi kullanan hiçbir akıllı telefon yok. Bunun sebebi de Samsung'un Nisan ayında düzenleyeceği etkinlikte tanıtılana kadar, başka hiçbir markanın bu işlemciyi kullanılmasına izin verilmemesi.
 
 
Bu yüzden de HTC 11'in de diğer akıllı telefonların furyasına katılacağı ve Snapdragon 821 işlemcisiyle birlikte 4 ya da 6GB belleğe sahip olacağı düşünülüyor.
 
Cihazın kamerası hakkındaki dedikodular ise 12MP'lik ana kamera, 8MP'lik selfie kamerasıyla satışa sunulacağı yönünde. HTC 10'un kamerasında yaşanan dengesizlik problemlerinin de giderileceği düşünülüyor.
 
Son olarak da 5.5 inç'lik 1440x2560 çözünürlüklü ekrana sahip olacağının iddia edildiğini belirtelim. Eğer ekran bu boyutta olursa, HTC 10'un 5.2 inç'lik ekranından da daha büyük olacağı kesinleşmiş olacak.
 
Tabii bu bilgilerin hepsinin iddialardan ibaret olduğunu ve HTC'nin yeni modelini tanıtana kadar da kesinleşmesinin mümkün olmadığını hatırlatalım.
 
 
shiftdelete
103873
Bu haberler ilginizi çekebilir