HP'nin yeni tablet tasarımı internete sızdırıldı

Pazarda etkinliğini artırmak isteyen HP'nin yaz dönemi için hazırladığı yeni tablet ait tasarım çizgileri de ortaya çıktı.
11 Mayıs 2014 17:31
HPnin yeni tablet tasarımı internete sızdırıldı
Başarısız geçen webOS mobil cihaz macerası sonrasında uzun süre sessiz kalan ve geçen yıl başlarında rotayı Android işletim sistemine çevirme kararı alan HP, pek çok düşük maliyetli tablet modelini satışa sunmuştu. Pazarda etkinliğini artırmak isteyen firmanın yaz dönemi için hazırladığı yeni tablet ait tasarım çizgileri de ortaya çıktı.
 
Evleaks tarafından internete sızdırılan görselde ilk göze çarpan aşırı sayılabilecek bir kalınlığa sahip ekren çerçevesi oluyor. Genelde kalın çerçeveler tüketiciler tarafından eleştirilse de Evleaks cihazda kullanılacak kısmın ekran olduğunun ve pek çok ince kenarlı tablette tutuş konusunda sıkıntılar yaşandığının altını çiziyor.
 
Tabletin ön tarafında bir kamera ve Hewlett Packard yazısı dikkat çekerken, arka kısımda ise bir hoparlör, yine kamera ve HP logosu göze çarpıyor. HP'nin bu tasarımı yeni serideki tüm modellere uygulayacağı tahmin ediliyor.
 
HP'nin yeni serisi ile neler sunacağı şimdilik belirsiz. Ancak seride 7 ve 8 inçlik modeller olacağı düşünülüyor. Fiyat konusunda ise muhtemelen geçmişteki strateji devam ettirilecek.  
donanimhaber
523272
Bu haberler ilginizi çekebilir