HP Windows Phone'da Yolun Sonu!

HP, Windows Phone ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre Windows Phone'da yolun sonuna gelindi. İşte ayrıntılar...
07 Ekim 2017 22:22
HP Windows Phoneda Yolun Sonu!
Android ve iOS karşısında her geçen gün daha çok kan kaybeden Windows Phone, HP’nin yaptığı açıklamayla sona yaklaşıyor. Yapılan açıklamayla HP Windows Phone telefon üretimini şu an için rafa kaldırdıklarını belirtti.
 
HP Windows Phone telefon üretmeyecek!
 
Geçtiğimiz yıl HP Elite x3 modeliyle oldukça iddialı bir şekilde pazara yeniden giriş yapan HP, yeni model geliştirmeyeceğini ve Elite x3 modelinin üretiminin durdurulduğunu belirtti. HP’nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Nick Lazaridis The Register’a yaptığı açıklamada Microsoft’un mobil pazara artık önceki kadar önem vermediği ve isteksiz olduğunu söyledi.
 
 
Bu durumun neticesinde Windows işletim sistemi kullanan bir telefon üretmenin mantıksız olduğunu dile getiren Lazaridis, Elite serisine yepyeni ürünler ve modeller eklemeyi ilk etapta düşündüklerini ardından Microsoft’un isteksizliği nedeniyle sadece Elite x3 ile piyasada yer almayı ve 2019 yılında da ona olan desteği sonlandırmaya karar verdiklerini belirtti.
 
Bunun yanı sıra The Verge sitesine konuşan bir HP yetkilisi de Lazaridis’in açıklamalarını doğruladı. HP Windows Phone üretimini durdurması ise Microsoft’un mobil işletim sisteminin geleceğini gözler önüne serdi.
 
shiftdelete
Etiketler : Android , HP , iOS , Windows Phone
437776
Bu haberler ilginizi çekebilir