Home Tuşu Olmayan Yeni iPhone'da Siri Nasıl Kullanılacak?

Apple, yeni amiral gemisi iPhone'da fiziksel home tuşunu kaldırıyor. Peki, home tuşu olmayan yeni iPhone'da siri nasıl etkinleştirilecek? İşte ayrıntılar...
03 Eylül 2017 11:39
Home Tuşu Olmayan Yeni iPhoneda Siri Nasıl Kullanılacak?
İsmi iPhone X yada iPhone Edition olması beklenen yeni iPhone'da ana ekran tuşunun kaldırılması ile birlikte iPhone 4s'ten beri kullanılan Siri'yi aktif etme yöntemi de değişiyor. Geliştirici Guilherme Rambo, yeni iPhone'da kilit tuşu ile Siri'nin akif olacağını keşfetti.
 
Siri kilit tuşu ile çağrılacak!
 
HomePod yazılımını inceleyen geliştirici Rambo, yeni iPhone ve 4K Apple TV ile ilgili özelliklere ulaşarak büyük bir üne kavuştu. Geliştiricinin son keşfi Siri'nin kilit tuşu ile aktif olacağı.
 
 
 
 
Kullanıcılar iPhone 6s'ten beri sadece "Hey Siri" komutu ile Siri'yi çağırabiliyorlar. Ancak donanıma dayalı bir seçeneğin de olması gerekiyor. Rambo, tam olarak hangi yazılımda keşfettiğini söylemese de Kilit/güç düğmesini kullanarak Siri'yi çağırmak için bir jest bulduğunu twitter hesabından paylaştı. 
 
Rambo kilit tuşunun fiziksel ana ekran tuşu işlevselliğine sahip olabileceğini düşünüyor. Bu tuşta telefonu kapatma jesti aynen kalırsa Siri'nin nasıl aktif edileceği belirsiz. Bu sorunun cevabı ve yeni iPhone'da ilgili merak edilen her şey 12 Eylül'de gerçekleşecek sonbahar etkinliğinde belli olacak.
 
shiftdelete
772401
Bu haberler ilginizi çekebilir