Herkesin Konuştuğu Akıllı Saat: Pebble Time

Bir Kickstarter projesi olarak yola çıkan ve herkesin konuştuğu akıllı saat Pebble Time görücüye çıktı. Tüm özellikleri ve detayları haberimizde...
24 Şubat 2015 20:30
Herkesin Konuştuğu Akıllı Saat: Pebble Time
Her geçen gün gittikçe artan giyilebilir cihaz modasının en başarılı örneklerinden olan Pebble, pazarın ilk ürünlerinden birisiydi.
 
Kickstarter ile hayat bulan Pebble, orjinal Pebble'dan sonra Pebble Steel ile bir çok kullanıcının gönlünü fethetti dersek yanılıyor olmayız. Pazarda hatırı sayılır bir yere sahip olan Pebble, bugün yeni akıllı saatini resmen duyurdu.
 
 
Kickstarter projeleri arasında ilk kez 10 milyon dolar bağış barajını geride bırakan Pebble, yeni akıllı saat modeli Pebble Time ile de Kickstarter üzerinde destek aramaya devam edecek.
 
 
Pebble Time
Pebble'in Time adını verdiği yeni akıllı saatin en büyük farklılığı ekranında karşımıza çıkıyor. Önceki modellerin aksine renkli bir ekrana sahip olan model elektronik kağıt teknolojisini kullanıyor.
 
Bu ekran e-mürekkep ekranlarda olduğu gibi enerji tüketimi konusunda oldukça cimri iken okunabilirlik konusunda ise oldukça başarılı. Ekranın dokunmatik özelliği bulunmadığını da ekleyelim.
 
 
Yenilenen Arayüz
Akıllı saatte karşılaştığımız bir diğer yenilik ise arayüzde karşımıza çıkıyor. Pebble bu arayüzde kullanım kolaylığını ön planda tutmayı amaçlamış. Bu bağlamda bir çok bildirime tek bir butona basarak erişebiliyorsunuz.
 
 

 
 
Cihazın üst tarafında konumlandırılan butona bastığınızda akıllı saat size geçmiş yani mesajlar, mailler gibi bildirimlerinizi gösteriyor. Alt taraftaki butona bastığınızda ise gelecek yani randevularınızı toplantılarınızı veya alarmlarınızı gösteriyor. Ortadaki buton ise şu anda içerisinde bulunduğunuz durumu aktarıyor.
 
 
Cihazın yenilenen arayüzü beraberinde yeni dil seçeneklerini de getiriyor. Güzel haber ise bu yeniliklerin ilerleyen günlerde sunulacak bir güncelleme ile önceki Pebble saatlerine de gelecek olması.
 
Pebble Time'ın sahip olduğu diğer özelliklere baktığımız zaman mikrofon özelliğinin eklendiğini görüyoruz. Bu sayede Pebble, rakiplerine kıyasla geride kaldığı bir eksiğini tamamlamış oldu.
 
 
Su geçirmez özelliğe sahip olan cihaz ayrıca 22 mm kayışlarla da uyumlu. Bu sayede akıllı saatinize dilediğiniz kayışı takarak kendi zevklerinize göre kişiselleştirebileceksiniz.
 
Cihazın rakiplerine göre en büyük avantajı ise aynen korunmuş. Cihaz kullanıcısına hala 7 güne kadar kullanım ömrü vaat ediyor.
 
Kendi işletim sistemini kullanan cihaz için bu durum bir dezavantaj olmaktan çıkmış durumda. Zira Pebble için halihazırda 6500'den fazla uygulama bulunuyor.
 
 
Geliştiriciler tarafından da büyük destek gören Pebble, Bluetooth üzerinden akıllı telefonlarla bağlantısını sağlıyor. Pebble Time kullanmak içinse en az iOS 8 yada Android 4.0 sürümü kullanan bir akıllı telefona sahip olmanız gerekiyor.
 
Cihaza sahip olmak içinse en az 179 dolar bağış yapmanız gerekiyor. Pebble Time'ın kullanıcısına kavuşması ise Mayıs ayında gerçekleşecek.
shiftdelete
464126
Bu haberler ilginizi çekebilir