Hemen Windows 10'a Geçiş Yapmak Ne Kadar Doğru?

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 çıktığı günden beri fazlaca bir rağbet gördü. Hemen Windows 10'a geçiş yapmak ne kadar doğru? Hepimizin aklındaki bu soruya sizler için yanıt aradık. İşte detaylar.
30 Temmuz 2015 18:20
Hemen Windows 10a Geçiş Yapmak Ne Kadar Doğru?
Teknoloji ve yazılım tutkunlarının uzun süredir merakla bekledikleri Windows 10 geçtiğimiz gün yayınlandı. Windows 10'un yayınlanmasıyla birlikte internet üzerinde dünya çapında büyük bir yoğunluk yaşanmaya başladı.
 
Bu yoğunluğun asıl sebebi ise lisanslı Windows kullanıcılarının Windows 10'a ücretsiz olarak erişebilecek olmasıydı.
 
Özellikle Windows 8 kullanıcıları, Windows 10 indirmeye açılır açılmaz Microsoft serverlarına adeta hücum ettiler. Windows 7 kullanıcıları ise Windows 8 kullanıcılarına oranla, Windows 10 konusunda biraz daha mesafeli yaklaştılar.
 
 
Tabi ki bunun ana nedeni Windows 7'nin Windows 8'e göre daha stabil ve sorunsuz çalışabiliyor olmasıydı.
 
Peki, şimdi gelelim kafalardaki asıl soruya;
 
Windows 10 yüklemeli miyim?
 
Birçok kullanıcının kafasına aynı soru var. Windows 10 yüklemeli miyim? Bu sorunun yanıtı ise tamamen sizin beklentilerinize göre şekillenecek diyebilirim.
 
Kullanıcıların büyük bir kısmı, Windows 10'un daha yükleme aşamasında sorun vermeye başladığından yakınıyordu. Windows 10'un yüklenirken donup kaldığı, ekranın geri gelmediği gibi birçok temel sorun ön plana çıkıyordu.
 
 
Bunun yanı sıra geniş bir kitle, PC'de bağlı duran birçok donanımı Windows 10'un tanımadığını, sürücülerin çöktüğünü dile getirdi.
 
Ayrıca birçok oyunun Windows 10 ile yaşadığı uyumsuzluk sorununu da atlamayalım. Birçok kullanıcı, Windows 10 kurduktan sonra, yüklediği oyunların açılmadığı ya da açılsa bile bir süre sonra çöktüğü konusunda şikayetçi.
 
Dahası Windows 10 henüz derin bir maziye sahip olmadığından ötürü, kullanıcılar karşılaştıkları soruna çözüm bulabilme konusunda da geniş seçeneklere sahip değiller.
 
Sonuç Olarak
 
Her ne kadar Microsoft ve diğer yazılım şirketleri Windows 10 için ortaya çıkan sorunlar için sürekli yamalar ve güncellemeler yayınlasa da, şu an ortada sorunsuz dolayısıyla da stabil bir şekilde çalışan Windows 10 bulunmuyor.
 
Eğer işletim sistemi yönünden çok büyük sıkıntılar çekmiyorsanız, Windows 10'a geçmek için acele etmemenizi tavsiye ederiz. Zira bugünler, Windows 10'un gerçek anlamda test edildiği günlerdir. Microsoft'un yeni işletim sisteminde ne kadar açık, ne kadar hata varsa önümüzdeki birkaç hafta içerisinde ortaya çıkacaktır.
 
Bu süre içerisinde bir köşede bekleyip, aceleci davranan kullanıcılarının, Windows 10 sorunlarını ortaya çıkarmasını ve yazılım şirketlerinin bu sorunları ortadan kaldıracak yamalar ya da güncellemeler yayınlamasını beklemenizi tavsiye ederiz. Eğer biraz sabırlı olursanız, birkaç hafta sonra kuracağınız Windows 10'da bu günlere nazaran çok daha az problemle karşılaşacağını söylemek şimdiden mümkün.
 
Windows 10 Kurdum Şimdi Ne Yapmalıyım?
 
Eğer Windows 10 konusunda aceleci davrandıysanız ve durumdan hoşnut değilseniz geriye yapılacak tek birşey kalıyor. O da eski işletim sisteminize geri dönmek. 
shiftdelete
750648
Bu haberler ilginizi çekebilir