Hayat kurtaran 4 uygulama!

Hayatımızda hangi işi yaparsak yapalım bir dakika sonra bizleri nelerin beklediğinden habersiziz.Peki başımıza bir şey geldiğinde ne yapacağımızı biliyor muyuz? Bu 4 uygulama sayesinde hayatınız kurtulabilir!
17 Mayıs 2014 17:12
Hayat kurtaran 4 uygulama!
Ülkemiz, tarihinin en büyük maden faciası ile karşı karşıya... Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen felakette ölü sayısı son yapılan açıklamaya göre 301'e yükseldi.
 
Hayatımızda hangi işi yaparsak yapalım bir dakika sonra bizleri nelerin beklediğinden habersiziz. Durum böyle olunca özel eğitim almış sağlıkçılar, kurtarma ekipleri gibi kişilerin dışında başımıza bir şey geldiğinde ne yapacağımızı biliyor muyuz?
 
Ülkemizde ilkyardım, acil müdahale ve kurtarma konusunda toplumu bilinçlendirme çalışmaları var olmakla birlikte çok az. Durum böyle olunca başımıza ve/veya yakınlarımızın başına bir şey geldiğinde panikten ne yapacağımızı şaşırıyor ve hatta yardım bekleyen kişiye daha çok zarar verebiliyoruz.
 
Bugün sizlere umarım hiçbir zaman kullanma ihtiyacı duymayacağınız ancak başınıza bir şey geldiğinde belki de hayatınızı kurtaracak birkaç uygulama tavsiyesinde bulunacağız.
 
1-İlk Yardım ve Acil Telefonlar
 
Başınıza herhangi bir şey geldiğinde yapılması gereken şey ilk yardım ve size yardım edecek uzman kişilere ulaşmaktır. Size ilk olarak tavsiye ettiğim bu uygulama da o anki panikle yanlış bir şey yapma riskini minimuma düşürerek size ilk yardım ve acil telefonlar konusunda rehberlik ediyor.
 
2-Vodafone AKUT
 
Vodafone Akut uygulaması ise acil durum halinde aramanız gereken numaralar, o an karşılaştığınız durum ile ilgili resimli ve videolu ilk yardım müdahaleleri, size bilmediğiniz, kaybolduğunuz bir yerde rehberlik edecek olan pusula ve acil durumda kullanılabilecek SOS uyarı sistemini bünyesinde barındırıyor.
 
3-El Feneri
 
Bir diğer önemli konu ise elektrik kesintisi veya karanlık bir yerde mahsur kalmanız. Bu koşullarda önünüzü görmeniz, muhtemel yaralanmalardan korunmanız ve dünya üzerinde uluslar arası bir dili olan SOS sinyallerini verebilmeniz hayati önem taşıyor.
 
4-Battery Doctor
 
Son olarak tavsiye edeceğimiz uygulama ise herhangi bir yerde mahsur kaldığınızda dışarıdan birine ulaşabilmeniz ve/veya onların size ulaşabilmesi adına telefonunuzun batarya kullanım süresini uzatabilecek bir uygulama Battery Doctor.
 
Yukarıda bahsettiğimiz hiçbir durumda kalmamanız ve bu uygulamalara ihtiyaç duymamanız dileğiyle...
tabletpc.com.tr
Etiketler : Android , iOS , Uygulamalar
147624
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • İşte Huawei P10un Türkiye Fiyatı!

  İşte Huawei P10'un Türkiye Fiyatı!

  Huawei'nin yeni amiral gemisi P10'un nihayet Türkiye fiyatı belli oldu! Huawei P10 alana bir de sürpriz hediye var. İşte ayrıntılar...
 • Samsung Galaxy S9un İlk Görüntüsü!

  Samsung Galaxy S9'un İlk Görüntüsü!

  Samsung'un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S9'un ilk görüntüsü ortaya çıktı. Tasarımları gerçeğe en yakın olan Benjamin Geskin, bu kez de Galaxy S9 konsepti tasarladı!
 • Galaxy S8 "Microsoft Edition" Çıkıyor!

  Galaxy S8 "Microsoft Edition" Çıkıyor!

  Samsung ile Microsoft arasında yeni bir iş birliği! Yeni gelen bilgilere göre Microsoft, Galaxy S8 ve S8 Plus Microsoft Edition'ı ön siparişe çıkardı. İşte ayrıntılar...
 • iPhonenun Yüz Tanıma Teknolojisi Nasıl Olacak?

  iPhone'nun Yüz Tanıma Teknolojisi Nasıl Olacak?

  Apple'ın herkesten habersiz aldığı patent ortaya çıktı. Yeni iPhone modelinde geleceği iddia edilen yüz tanıma teknolojisi biraz farklı olacak gibi. İşte ayrıntılar...
 • LG V30un İlk Fotoğrafı Ortaya Çıktı!

  LG V30'un İlk Fotoğrafı Ortaya Çıktı!

  LG, amiral gemisi G6'dan sonra yeni telefonu V30 için kolları sıvadı. Üst seviye bir telefon olması beklenen LG V30, bakalım nasıl bir telefon olacak. İşte LG V30'dan ilk görüntü...
 • Glaxy S8 Plus ve iPhone 7 Plus Karşılaştırması!

  Glaxy S8 Plus ve iPhone 7 Plus Karşılaştırması!

  Samsung, merakla beklenen telefonları Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus'ı resmi olarak tanıttı. İki telefonda özellikleri ön plana çıkıyor. Peki Galaxy S8 Plus, iPhone 7 ile karşılaştırınca kim daha üstün geliyor sizce? Buyurun birlikte bakalım...
 • iPhone 8de Touch ID Nerede Olacak?

  iPhone 8'de Touch ID Nerede Olacak?

  Apple'ın Eylül ayında resmi tanıtımını yapacağı iPhone 8 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yayınlanan rapora göre Touch ID iPhone'un arkasında ye alabilir.
 • Akıllı Telefonlara Hijyenik Çözüm!

  Akıllı Telefonlara Hijyenik Çözüm!

  Akıllı telefonları bozmama garantisi ile akıllı telefonlar için hijyenik çözüm geliyor. İşte konsept tasarımın fotoğrafları ve detayları...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama