Hayat kurtaran 4 uygulama!

Hayatımızda hangi işi yaparsak yapalım bir dakika sonra bizleri nelerin beklediğinden habersiziz.Peki başımıza bir şey geldiğinde ne yapacağımızı biliyor muyuz? Bu 4 uygulama sayesinde hayatınız kurtulabilir!
17 Mayıs 2014 17:12
Hayat kurtaran 4 uygulama!
Ülkemiz, tarihinin en büyük maden faciası ile karşı karşıya... Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen felakette ölü sayısı son yapılan açıklamaya göre 301'e yükseldi.
 
Hayatımızda hangi işi yaparsak yapalım bir dakika sonra bizleri nelerin beklediğinden habersiziz. Durum böyle olunca özel eğitim almış sağlıkçılar, kurtarma ekipleri gibi kişilerin dışında başımıza bir şey geldiğinde ne yapacağımızı biliyor muyuz?
 
Ülkemizde ilkyardım, acil müdahale ve kurtarma konusunda toplumu bilinçlendirme çalışmaları var olmakla birlikte çok az. Durum böyle olunca başımıza ve/veya yakınlarımızın başına bir şey geldiğinde panikten ne yapacağımızı şaşırıyor ve hatta yardım bekleyen kişiye daha çok zarar verebiliyoruz.
 
Bugün sizlere umarım hiçbir zaman kullanma ihtiyacı duymayacağınız ancak başınıza bir şey geldiğinde belki de hayatınızı kurtaracak birkaç uygulama tavsiyesinde bulunacağız.
 
1-İlk Yardım ve Acil Telefonlar
 
Başınıza herhangi bir şey geldiğinde yapılması gereken şey ilk yardım ve size yardım edecek uzman kişilere ulaşmaktır. Size ilk olarak tavsiye ettiğim bu uygulama da o anki panikle yanlış bir şey yapma riskini minimuma düşürerek size ilk yardım ve acil telefonlar konusunda rehberlik ediyor.
 
2-Vodafone AKUT
 
Vodafone Akut uygulaması ise acil durum halinde aramanız gereken numaralar, o an karşılaştığınız durum ile ilgili resimli ve videolu ilk yardım müdahaleleri, size bilmediğiniz, kaybolduğunuz bir yerde rehberlik edecek olan pusula ve acil durumda kullanılabilecek SOS uyarı sistemini bünyesinde barındırıyor.
 
3-El Feneri
 
Bir diğer önemli konu ise elektrik kesintisi veya karanlık bir yerde mahsur kalmanız. Bu koşullarda önünüzü görmeniz, muhtemel yaralanmalardan korunmanız ve dünya üzerinde uluslar arası bir dili olan SOS sinyallerini verebilmeniz hayati önem taşıyor.
 
4-Battery Doctor
 
Son olarak tavsiye edeceğimiz uygulama ise herhangi bir yerde mahsur kaldığınızda dışarıdan birine ulaşabilmeniz ve/veya onların size ulaşabilmesi adına telefonunuzun batarya kullanım süresini uzatabilecek bir uygulama Battery Doctor.
 
Yukarıda bahsettiğimiz hiçbir durumda kalmamanız ve bu uygulamalara ihtiyaç duymamanız dileğiyle...
tabletpc.com.tr
Etiketler : Android , iOS , Uygulamalar
644321
Bu haberler ilginizi çekebilir