Hayat kurtaran 4 uygulama!

Hayatımızda hangi işi yaparsak yapalım bir dakika sonra bizleri nelerin beklediğinden habersiziz.Peki başımıza bir şey geldiğinde ne yapacağımızı biliyor muyuz? Bu 4 uygulama sayesinde hayatınız kurtulabilir!
17 Mayıs 2014 17:12
Hayat kurtaran 4 uygulama!
Ülkemiz, tarihinin en büyük maden faciası ile karşı karşıya... Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen felakette ölü sayısı son yapılan açıklamaya göre 301'e yükseldi.
 
Hayatımızda hangi işi yaparsak yapalım bir dakika sonra bizleri nelerin beklediğinden habersiziz. Durum böyle olunca özel eğitim almış sağlıkçılar, kurtarma ekipleri gibi kişilerin dışında başımıza bir şey geldiğinde ne yapacağımızı biliyor muyuz?
 
Ülkemizde ilkyardım, acil müdahale ve kurtarma konusunda toplumu bilinçlendirme çalışmaları var olmakla birlikte çok az. Durum böyle olunca başımıza ve/veya yakınlarımızın başına bir şey geldiğinde panikten ne yapacağımızı şaşırıyor ve hatta yardım bekleyen kişiye daha çok zarar verebiliyoruz.
 
Bugün sizlere umarım hiçbir zaman kullanma ihtiyacı duymayacağınız ancak başınıza bir şey geldiğinde belki de hayatınızı kurtaracak birkaç uygulama tavsiyesinde bulunacağız.
 
1-İlk Yardım ve Acil Telefonlar
 
Başınıza herhangi bir şey geldiğinde yapılması gereken şey ilk yardım ve size yardım edecek uzman kişilere ulaşmaktır. Size ilk olarak tavsiye ettiğim bu uygulama da o anki panikle yanlış bir şey yapma riskini minimuma düşürerek size ilk yardım ve acil telefonlar konusunda rehberlik ediyor.
 
2-Vodafone AKUT
 
Vodafone Akut uygulaması ise acil durum halinde aramanız gereken numaralar, o an karşılaştığınız durum ile ilgili resimli ve videolu ilk yardım müdahaleleri, size bilmediğiniz, kaybolduğunuz bir yerde rehberlik edecek olan pusula ve acil durumda kullanılabilecek SOS uyarı sistemini bünyesinde barındırıyor.
 
3-El Feneri
 
Bir diğer önemli konu ise elektrik kesintisi veya karanlık bir yerde mahsur kalmanız. Bu koşullarda önünüzü görmeniz, muhtemel yaralanmalardan korunmanız ve dünya üzerinde uluslar arası bir dili olan SOS sinyallerini verebilmeniz hayati önem taşıyor.
 
4-Battery Doctor
 
Son olarak tavsiye edeceğimiz uygulama ise herhangi bir yerde mahsur kaldığınızda dışarıdan birine ulaşabilmeniz ve/veya onların size ulaşabilmesi adına telefonunuzun batarya kullanım süresini uzatabilecek bir uygulama Battery Doctor.
 
Yukarıda bahsettiğimiz hiçbir durumda kalmamanız ve bu uygulamalara ihtiyaç duymamanız dileğiyle...
tabletpc.com.tr
Etiketler : Android , iOS , Uygulamalar
938175
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Galaxy S8, Windows 10 İle Mi Gelecek?

  Galaxy S8, Windows 10 İle Mi Gelecek?

  Samsung'un çiçeği burnunda amiral gemisi hakkında yeni dedi kodular ortaya çıktı. Yeni iddialara göre Galaxy S8'in yeni versiyonu Windows 10 Mobile ile gelecek.
 • Dünyanın En Küçük Notebooku Geliyor!

  Dünyanın En Küçük Notebook'u Geliyor!

  Dünyanın en küçük notebooku geliyor. Peki Windows 10'un tam sürümünü çalıştırabilen dünyanın en küçük dizüstü bilgisayarı olan GPD Pocket'in özellikleri neler?
 • iPhone 8in Görüntüsü Sızdı!

  iPhone 8'in Görüntüsü Sızdı!

  iPhone 8 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Şimdi de Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8'in görüntüsü sızdırıldı.
 • Snapdragon PClere Ne Zaman Gelecek?

  Snapdragon PC'lere Ne Zaman Gelecek?

  Qualcomm ve Microsoft iş birliğine gidiyor. Snapdragon ile çalışacak Windows'lu PC'lerin ne zaman geleceği biraz daha netleşti. İşte detaylar...
 • Xiaomi Mi 6 Piyasaya Çıkıyor!

  Xiaomi Mi 6 Piyasaya Çıkıyor!

  Xiaomi'nin uygun fiyatlı yeni amiral gemisi piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Peki Xiaomi Mi 6 satış piyasasına çıkmadan önce ne kadar ön sipariş aldı? İşte detaylar...
 • İşte 2017 Model Galaxy J5 Tüm Ayrıntıları!

  İşte 2017 Model Galaxy J5 Tüm Ayrıntıları!

  Samsung'un orta seviye akıllı telefonu Galaxy J5 (2017)'in piyasaya çıkış tarihi ve tüm detayları ortaya çıktı.
 • Galaxy S8 ve S8 Plusta Ekran Görüntüsü Alma!

  Galaxy S8 ve S8 Plus’ta Ekran Görüntüsü Alma!

  Bildiğiniz üzere Galaxy S8 ve S8 Plus’ta home tuşu kaldırıldı. Dolayısıyla yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve S8 Plus'ta ekran görüntüsü alma yöntemi de değişti. İşte Galaxy S8 ve S8 Plus'ta ekran görüntüsü alma yöntemi…
 • Samsung, Galaxy S8deki Fiyat Farkını Geri Ödeyecek Mi?

  Samsung, Galaxy S8'deki Fiyat Farkını Geri Ödeyecek Mi?

  Samsung, geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve S8 Plu'ın fiyatlarını Türkiye'de düşürmüştü. Peki bu telefonları önceki fiyattan alan kişiler ardaki fiyat farkını geri alabilecek mi?
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama