Hangisi Daha İyi: Android 5.0 Lollipop Vs. iOS 8

iOS 8 mi yoksa Android 5.0 Lollipop mu daha iyi? Son gelen detaylar eşitliğ bozmuş durumda. Hangisi daha iyi cevabının yanıtı haberimizde...
14 Şubat 2015 13:11
Hangisi Daha İyi: Android 5.0 Lollipop Vs. iOS 8
Hangisi daha iyi? iOS 8 mi yoksa Android 5.0 Lollipop mu? sorularının cevabı her zaman çok tartışıldı. En son yayınlanan rapor ise bu tartışmalara bir yenisini daha katıyor.
 
iOS işletim sistemli cihazlar, Apple’ın tarihin en zengin şirketlerinden biri olmasını sağladı. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile birlikte teknoloji dünyasının gündemine düşen iOS 8 işletim sistemi, bugüne dek geliştirilen en kapsamlı iOS versiyonuydu ve kullanıcıların arzuladığı birçok özelliği beraberinde getiriyordu. Bununla birlikte, Crittercism’in yayımladığı iOS ve Android kullanım istatistikleri, Apple’ın iOS 8’in stabilite sıkıntılarını birazcık ihmal etmiş olabileceğini de işaret ediyor.
 
Android 5.0 Lollipop işletim sisteminin çökme oranlarını, iOS 8 kullanıcılarının rapor ettikleri çökme yüzdeleriyle kıyaslayan Crittercism istatistiklerine göre, Android akıllı telefonlar yalnızca %2 oranında kilitlenirken, iOS 8 yüklnenen iPhone modelleri ise %2,2 gibi korkutucu bir çökme yüzdesine sahip. Aradaki %0,2’lik fark ihmal edilebilir gibi görünse de, uzun süreli kullanımda bu kadar minik bir oranın dahi büyük bir rahatsızlık oluşturması mümkün.
technolabs
881256
Bu haberler ilginizi çekebilir