Hangi Çevrimiçi Müzik Servisi Daha İyi?

Son zamanlarda adlarını sıkça duyduğumuz Spotify, Tidal, Apple Music gibi çevrimiçi müzik servislerini sizler için inceledik. Bakalım size en uygun olan hangisiymiş...
14 Haziran 2015 14:53
Hangi Çevrimiçi Müzik Servisi Daha İyi?
Müzik sektörünün plaktan kasete, kasetten CD’ye, CD’den de dijitale doğru değişim gösterdiğine tanıklık ettik. Dijital müzik piyasasında kullanıcılar fiziki olarak olmasa da satın almış oldukları müzikleri PC yada müzik çalarlarında depolayabiliyor. Bu alışkanlık ise çevrimiçi müzik servislerinin yaygınlaşmasıyla değişime uğradı.
 
Artık müzik severler milyonları geçen müziklere aylık cüzi bir ücret ödeyerek çevrimiçi dinleyebiliyor yada çevrimdışı dinlemek için telefon veya PC’lerine indirebiliyor.
 
En İyi Çevrimiçi Müzik Servisleri
 
Çevrimiçi müziğin popülerleşmesinden sonra firmalar bu sektöre giriş yaptı. Bu sektörde çok fazla firmanın yer alması kullanıcıların tercih yapmasını zorlaştırıyor. Biz de bu haberimizde sizler için çevrimiçi müzik servislerini ve aylık ücretlerini bir araya getirdik. Bu servisler arasında sizin zevklerinize uyanı seçip kullanabilirsiniz.
 
Apple Music
 
Piyasaya 30 Haziran tarihinde giriş yapacak olan Apple Music ile başlıyoruz. Apple ilk defa Apple Music ile Android platformuna adım atıyor. Kullanıcı kitlesini genişletmek isteyen Apple Music, ilk 3 ay boyunca ücretsiz olarak sunulacak. Daha sonra sınırız müzik hizmeti için aylık 9.99 dolar (Türkiye fiyatı belli değil) ücret isteyecek.
 
35 milyon müziğin bulunduğu Apple Music’in yayın kalitesi ise 256 kbps olacak.
 
 
Spotify
 
Dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de popüler olan çevrimiçi müzik hizmeti Spotify, masaüstü uygulamasında ücretsiz sürümü reklamlı sınırsız müzik hizmeti sunarken, mobil platformlar da ise ücretsiz üyelikte müzik hizmetini sınırlandırıyor.
 
30 milyon müziğin bulunduğu Spotify aylık 9.99 TL ücret karşılığı sınırsız müzik hizmeti sunuyor. Spotify’ın yayın kalitesi ise Premium üyelikte 320 kbps.
 
 
Deezer
 
Ülkemizde Spotify’dan önce en çok tercih edilen Deezer, kesintisiz müzik hizmeti için 9.99 TL ücret talep ediyor. 35 milyon müziği Deezer’ın masaüstü ve mobil uygulamaları ile dilediğiniz yerde dinleyebilirsiniz. Deezer, Premium üyelikte 320 kbps yayın kalitesi sunuyor.
 
 
TIDAL
 
Ünlü Hip-Hop müzisyeni Jay-Z’nin satın almış olduğu TIDAL platformu alışkın olduğunuz müzik hizmetlerinden farklı olarak Hi-Fi müzik hizmeti sunuyor.
 
Hi-Fi Müzik Nedir?
 
Müzikler kaliteden ödün vererek daha makul boyutlarda olması için MP3, WMA ve M4A formatlarında sıkıştırılıyor. TIDAL ise Flac kalitesinde yani sıkıştırılmamış olarak hizmet veriyor.
 
 
TIDAL, Flac kalitesinde 1411 kbit/s yayın yapıyor. Bu hizmet için aylık 20 TL ödemeniz gerekiyor. Fiyatı çok olmasına karşılık sunmuş olduğu müzik kalitesinin odyofil düzeyinde olduğunu belirtelim.
 
Turkcell Müzik
 
Turkcell’in çevrimiçi müzik hizmeti veren Turkcell Müzik uygulamasına aylık 4,99 TL ödeyerek sınırsız müzik hizmetinden faydalanabilirsiniz. Masaüstü ve mobil çözümleri bulunan Turkcell Müzik’te Türkçe müziklerin yanında yabancı müzikler de bulunuyor.
 
 
Avea Müzik
 
Avea Müzik uygulamasında 4.99 TL'ye Mega paket alıp, 250 şarkı ve sınırsız müzik çalar hakkına sahip olabilirsiniz. 1 ay deneme süresi bulunan Avea Müzik uygulamasının mobil veri kotasını meşgul etmediğini belirtelim.
 
shiftdelete
590800
Bu haberler ilginizi çekebilir