Hala lider olduğunu iddia ediyor

Zor günler geçiren cep devinin tepesindeki isim, "lider hala biziz" diyerek zorlu rakiplerine meydan okudu
04 Ocak 2014 10:06
Hala lider olduğunu iddia ediyor

BlackBerry kısa süre önce satılıyor olduğuna dair haberlerle gündeme gelmişti. Piyasada bir zamanlar çok yüksek olan pazar payını Apple ve Google telefonlarına kaptıran BlackBerry'inin Mark Zuckerberg'in hedefinde olduğu, Zuckerberg'in BlackBerry'i satın alarak Facebook telefonları üretmek istediği konuşuluyordu ancak bu haberlerin devamı gelmedi.

 

BlackBerry'nin CEO'su John Chen ise, BlackBerry hakkında daha ilginç açıklamalarda bulundu. Katıldığı bir röportajda, rakiplerinin BlackBerry'yi geçmiş olmalarına rağmen BlackBerry telefonların hala kurumsal müşteriler arasında bir numara olduğunu ve şirketin kurumsal müşteri pazarında lider olduğunu iddia etti.

 

Gerçekten de, ABD'de pek çok devlet kurumunda halen sadece BlackBerry telefonların kullanılmasına izin veriliyor. Ancak bu durum değişmek üzere zira ABD Savunma Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı 2012'de BlackBerry sistemini terk ederek iPhone kullanmaya başladı. Mart ayında da BB10 sistemi, İngiliz devletinin güvenlik testlerini geçmeyi başaramayarak, devlet görevlilerinin kullanımından çekilmişti. Yine de dünyanın pek çok ülkesinde liderlerin ve devlet kurumlarının güvenli olduğu gerekçesiyle BlackBerry'yi tercih ettiği biliniyor. Ancak şirketin hala 1 numara olduğuna dair kesin bir kanıt yok.

haberler.com
Etiketler : Apple , BlackBerry , facebook , google
453104
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • iPhone 8de Yeni Haber!iPhone 8'de Yeni Haber!
  Apple'ın bu yıl piyasaya süreceği yeni iPhone ile ilgili bir çok iddia ortaya atıldı. Bunlardan biri de iPhone 7s çıkaracağıydı. Fakat yeni iddialar…
 • Google Chrome Güncellendi!Google Chrome Güncellendi!
  Google Chrome güncellendi. Android cihazlar için güncellenen Chrome ne gibi yenilikler sunuyor? Detaylar haberimizde.
 • Google Mapse Yeni Özellik!Google Maps'e Yeni Özellik!
  Google Maps'e yeni özellik eklendi. Park yerini kaydet özelliği iOS ve Android sürümlerine eklendi. İşte ayrıntılar...
 • OnePlus 5in Görüntüsü Ortaya Çıktı!OnePlus 5'in Görüntüsü Ortaya Çıktı!
  OnePlus'ın yeni amiral gemisi OnePlus 5'in görüntüsü ortaya çıktı. Görüntüye bakılırsa OnePlus 5 arkada çift kamera ile gelecek. İşte OnePlus 5'in o…
 • Samsung, Tam Kavisli Ekran Üretecek!Samsung, Tam Kavisli Ekran Üretecek!
  Samsung, 4 tarafı kavisli ekrana sahip telefon üretecek. İşte yeni iddialar ile ilgili detaylar...
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama