Hackerların Tuzağına Düşmeyin!

Hackerlar bu sefer Google Chrome'u kullanarak kullanıcıları tuzağa düşürüyor. Bu yüzden kullanıcılar hayli tedirgin durumda. Fidye virüsü adı verilen bu tuğa karşı dikkatli olun!
24 Şubat 2017 08:30
Hackerların Tuzağına Düşmeyin!
Google Chrome, açık kaynak kodlu başarılı bir tarayıcı. Dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından birisi olan Google Chrome, bu özelliğiyle hackerların da hedefinde.
 
Geçtiğimiz günlerde keşfedilen ve özellikle Chrome kullanıcılarını hedef alan yeni yöntem oldukça inandırıcı bir şekilde çalışıyor. Tuzağa düşen kullanıcıların bilgisayarlarına bulaşan fidye virüsü bütün dosyaları şifreliyor.
 
 
Sitedeki yazıları okunmaz şekilde gösteren hackerlar bu şekilde Chrome Font isimli sözde yazı tipi dosyasını yüklemeniz için sizi yönlendirmeye çalışıyor.
 
 
Google Chrome logosunun da bulunduğu sahte uyarı ekranından sonra inmeye başlayan dosya Chrome tarafından da zararsız şeklinde tanımlayıp indirmeyi otomatik olarak başlatıyor.
 
Çoğu antivirüs tarafından da tanınmayan dosyayı çalıştırdığınızda ise Spora isimli fidye virüsünü bilgisayarınıza bulaştırmış oluyorsunuz.
 
Spora virüsü fidye virüsleri arasında en stabil olarak çalışanlar virüslerden birisi ve çözümü henüz bulunmadı.
 
Bu nedenle eğer bu virüsü bilgisayarınıza bulaştırırsanız yüklü bir fatura ile karşılaşmanız muhtemel.
shiftdelete
850647
Bu haberler ilginizi çekebilir