Göz kırparak komut verin

Sene sonu geldi ve Google'ın Glass adını verdiği akıllı gözlük projesi hala son kullanıcılara satılacak derecede olgun hale gelmedi ama sürekli olarak ciddi ilerlemeler gerçekleşiyor.
26 Aralık 2013 16:02
Göz kırparak komut verin
Büyük olasılıkla 2014 içinde satış başlayacak. Google Glass Explorer programına üye olup 1500 dolara satın alanlar yeni bir güncelleme elde etti. XE12 güncellemesi cihaza yönelik en kapsamlı yenilik paketi. 
 
Google Glass destek sitesinde yer alan açıklamalara göre XE12 güncellemesiyle artık iOS kullanıcıları MyGlass uygulamasını kullanıp bağlantı kurabiliyor. Bir diğer yenilik ekran kilidiyle meraklıların verilerinize ulaşmasını engellemek. Baştan çıkarınca ya da cihazı kapatıp tekrar açınca kilit beliriyor. Dokunmatik alana birden çok özel girdi yapmak zorlayıcı olabilir. Ayrıca ekran kilidi sonrasında misafir kullanıcı modu iptal edildi.
 
İlgi çeken bir yenilikse göz kırpma hareketiyle fotoğraf çekebilme! Bunun için Glass v2 adlı yeni model şart. XE12 ile Google Play Music dokunmatik menüyle kontrol edilebiliyor. Hangouts da gelen yeniliklerden biri. Artık sohbetlere fotoğraf da eklenebiliyor. Sınırlı olan YouTube desteği genişledi ve video yükleme imkanı sağlandı. Arama sistemiyse artık daha başarılı sonuçlar veriyor. Ayrıca cihaz aşırı ısınırsa uyarı verebiliyor. iOS özel uygulamada Android versiyonu kadar fazla seçenek yok ama zamanla gelişebilir.
radikal
458263
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama