Google’ın Hakkınızda Bildiği Her Şeyden Kurtulun!

Hakkımızda en çok bilgiye sahip olan Google’daki size ait verileri temizlenin yolları haberimizde! Tüm tıkladığınız sitelerden ve yaptığınız aramalardan sizi kendinizden iyi tanımaya başlayan Google'ın tüm bu verilerini silebilir, değiştirebilirsiniz!
19 Ekim 2015 16:12
Googleın Hakkınızda Bildiği Her Şeyden Kurtulun!
Google’ın yaptığımız internet araştırmalarını kaydedip kişisel profilimizi çıkararak ilgi çekici reklamları karşımıza çıkardığı bir gerçek. BURADAKİ bağlantıya tıklayarak Google’ın sizin hakkınızda yaptığı analiz sonucu ortaya çıkan sonuçları görebilirsiniz. Bilgilerinizi güncelleyerek daha çok ilginizi çekecek reklamlarla karşılaşabilir ya da burayı tamamen kapatabilirsiniz.
 
Google, yapmış olduğunuz sesli aramaları dahi kayıt altına alıyor. BURADAKİ bağlantıya tıklayarak daha önce yapmış olduğunuz sesli arama kayıtlarını dinleyerek ufak bir mazi yapabilir, dilerseniz bu aramaları silebilirsiniz.
 
 
Bir de Google’daki arama verilerinizi yönetebileceğiniz klasik bir sistem bulunuyor. BURADAKİ bağlantıya tıkladığınızda karşınıza bir menü çıkacak. Burada ‘Google’dan daha fazla yararlanın’ kısmının hemen altındaki ‘Başla’ yazısına tıklayarak burada ‘YouTube'da aradığınız videolar’ ve ‘YouTube'da izlediğiniz videolar’ bölümlerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ayrıca aynı linke tekrar tıkladığınızda sağ tarafta alt alta 3 nokta göreceksiniz. Oradaki ‘Silme seçenekleri’ kısmına tıklayarak ‘Bugün’, ‘Dün’ ve ‘Gelişmiş’ seçeneklerini kullanarak daha önce arama motorundan yaptığınız verileri silebilirsiniz.
 
 
Google Maps’i (Haritalar) kullanmayanınız hemen hemen yoktur. İşte orada yaptığınız aramalar dahi Google tarafından kayıt altına alınıyor. Eğer bundan korunmak istiyorsanız BURADAKİ bağlantıya tıklayıp konum geçmişinizi silebilir, Google’ın sizi takip etmesini engelleyebilirsiniz. 
webtekno
634395
Bu haberler ilginizi çekebilir