Google’ın Hakkınızda Bildiği Her Şeyden Kurtulun!

Hakkımızda en çok bilgiye sahip olan Google’daki size ait verileri temizlenin yolları haberimizde! Tüm tıkladığınız sitelerden ve yaptığınız aramalardan sizi kendinizden iyi tanımaya başlayan Google'ın tüm bu verilerini silebilir, değiştirebilirsiniz!
19 Ekim 2015 16:12
Googleın Hakkınızda Bildiği Her Şeyden Kurtulun!
Google’ın yaptığımız internet araştırmalarını kaydedip kişisel profilimizi çıkararak ilgi çekici reklamları karşımıza çıkardığı bir gerçek. BURADAKİ bağlantıya tıklayarak Google’ın sizin hakkınızda yaptığı analiz sonucu ortaya çıkan sonuçları görebilirsiniz. Bilgilerinizi güncelleyerek daha çok ilginizi çekecek reklamlarla karşılaşabilir ya da burayı tamamen kapatabilirsiniz.
 
Google, yapmış olduğunuz sesli aramaları dahi kayıt altına alıyor. BURADAKİ bağlantıya tıklayarak daha önce yapmış olduğunuz sesli arama kayıtlarını dinleyerek ufak bir mazi yapabilir, dilerseniz bu aramaları silebilirsiniz.
 
 
Bir de Google’daki arama verilerinizi yönetebileceğiniz klasik bir sistem bulunuyor. BURADAKİ bağlantıya tıkladığınızda karşınıza bir menü çıkacak. Burada ‘Google’dan daha fazla yararlanın’ kısmının hemen altındaki ‘Başla’ yazısına tıklayarak burada ‘YouTube'da aradığınız videolar’ ve ‘YouTube'da izlediğiniz videolar’ bölümlerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ayrıca aynı linke tekrar tıkladığınızda sağ tarafta alt alta 3 nokta göreceksiniz. Oradaki ‘Silme seçenekleri’ kısmına tıklayarak ‘Bugün’, ‘Dün’ ve ‘Gelişmiş’ seçeneklerini kullanarak daha önce arama motorundan yaptığınız verileri silebilirsiniz.
 
 
Google Maps’i (Haritalar) kullanmayanınız hemen hemen yoktur. İşte orada yaptığınız aramalar dahi Google tarafından kayıt altına alınıyor. Eğer bundan korunmak istiyorsanız BURADAKİ bağlantıya tıklayıp konum geçmişinizi silebilir, Google’ın sizi takip etmesini engelleyebilirsiniz. 
webtekno
236064
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Google Chrome Güncellendi!

  Google Chrome Güncellendi!

  Google Chrome güncellendi. Android cihazlar için güncellenen Chrome ne gibi yenilikler sunuyor? Detaylar haberimizde.
 • Googleın Algoritması Değişiyor!

  Google'ın Algoritması Değişiyor!

  Dünyanın en popüler arama motoru Google, arama motoru algoritmasını değiştiriyor. Yapılan bu değişiklikle, kullanıcıların aramalarda daha iyi sonuçlar elde etmesini hedefliyor.
 • YouTubeda Yalan Haberlere Karşı Harekete Geçti!

  YouTube'da Yalan Haberlere Karşı Harekete Geçti!

  Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Google, sahte haberlere karşı savaş açmıştı. Şimdi de Google'ın ardından YouTube'da yalan haberlere karşı savaş açmış durumda.
 • Chromea Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Chrome'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Google, Chome tarayıcısına herkesi memnun edecek bir uygulama getiriyor. Google, artık can sıkıcı reklamları engelleyecek uygulamayı hayata geçirmeyi planlıyor.
 • Youtube, Canlı Yayın İçin Abone Sınırını Düşürdü!

  Youtube, Canlı Yayın İçin Abone Sınırını Düşürdü!

  Youtube'un canlı yayın özelliği herkes tarafından çok beğenilmişti. Ancak YouTube'ta canlı yayın başlatabilmek için 10.000 abone sınırı vardı. Şimdi o sınır düşürüldü. İşte ayrıntılar...
 • Google, Yalan Haberler İçin Gerçeklik Kontrol Etiketi Getiriyor!

  Google, Yalan Haberler İçin Gerçeklik Kontrol Etiketi Getiriyor!

  Google, yalan haberlere karşı çözüm yollarını aramaya devam ediyor. Google, yalan haberlere karşı gerçeklik kontrol etiketi getiriyor. İşte ayrıntılar...
 • YouTube TV Açıldı!

  YouTube TV Açıldı!

  YouTube'un geçtiğimiz aylarda tanıtımını yaptığı YouTube TV açıldı ve test yayınına başladı. İşte YouTube TV ile ilgi detaylar...
 • Hackerların Tuzağına Düşmeyin!

  Hackerların Tuzağına Düşmeyin!

  Hackerlar bu sefer Google Chrome'u kullanarak kullanıcıları tuzağa düşürüyor. Bu yüzden kullanıcılar hayli tedirgin durumda. Fidye virüsü adı verilen bu tuğa karşı dikkatli olun!
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama