Google’ın 4K Akıllı Tahtası!

Google'ın 55 inçlik akıllı tahtasının fiyatı belli oldu. Google’ın 4K çözünürlüklü akıllı tahtası Jamboard Mayıs ayında kullanıcıların hizmetine sunulacak!
12 Mart 2017 15:22
Googleın 4K Akıllı Tahtası!
Google geçtiğimiz yıl tanıtımını gerçekleştirdiği akıllı tahtasını yurt dışında satışa sunuyor. Microsoft’un dokunmatik akıllı tahtası Surface Hub’a rakip olarak geliştirilen Google Jamboard, 55 inçlik ekran boyutuna ve 4K çözünürlük değerine sahip. Google tarafından geliştirilen tahta, duvara monte edilebiliyor veya tekerlekli dikey bir stand üzerinde durabiliyor.
 
 
 
 
Dokunmatik ekran özelliklerine destek veren tahtanın yenileme hızı ise 60 Hz. Yapılan çalışmaları Google’ın bulut servisi Google Drive’a kaydedebilen akıllı tahta, Google Docs ve Sheet gibi uygulamalarıyla da uyumlu şekilde çalışıyor. Kullanıcıların gerçek zamanlı ortak çalışabilmesine imkan sağlayan akıllı tahtanın özel bir ekran kalemiyle birlikte geldiğini de belirtelim. Bir web kamerayı da bünyesinde barındıran Google Jamboard, bu sayede yapılan çalışmaları Hangouts üzerinden de yayınlamaya olanak tanıyor. iOS ve Android‘li cihazlarla da uyumlu şekilde çalışan tahta, kalem haricinde parmağınızla da kontrol etmek mümkün. Hoparlör, USB ve HDMI akıllı tahtanın sunduğu diğer özellikler arasında yer alıyor. G Suite ekosistemiyle çalışan bir işletim sistemine de sahip olan Jambord’da kullanıcılar mevcut alan içindeki projelere katılıp üzerinde çalışabilecekleri bir oturum açabiliyor. Mayıs ayında kullanıcıların beğenisine sunulacak Google’ın 4K çözünürlüklü akıllı tahtası Jamboard’un yurt dışındaki satış fiyatı ise 5.000 dolar olacak.
 
 
 
log
56796
Bu haberler ilginizi çekebilir