Google'dan yeni tablet!

Google son iki yıldır Nexus 7 ile önemli başarıların altına imza attı. B u yıl ise yeni bir tablet ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.
08 Şubat 2014 12:24
Googledan yeni tablet!
Kısaca phablet olarak nitelendirdiğimiz, ekran boyutu 5 ile 6,9 inç arasında değişen akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla geleceği tehlikeye giren 7 inçlik tablet pazarı, özellikle Çin’li üreticilerin uygun fiyatlı çözümler sunmasıyla birlikte Google açısından eski karlılığını yitirmeye başladı. Google, yaşanan bu gelişmelerle birlikte pazarın geldiği durumun kendisi için faydalı olmayacağına karar vererek yüzünü, birçok kişinin ekran / taşınabilirlik oranı en ideal seviye olarak değerlendirdiği 8 inçlik tabletlere çevirdi.
 
Tayvanlı bileşen üreticilerinin aktardığı son bilgilere göre Google, Nexus 8 ismini vereceği yeni tabletini nisan sonundan itibaren satışa sunmayı hedefliyor. İş ortaklarından ilk parti olarak 2 milyon tablet siparişi verdiği öğrenilen Google’ın, bu tabletinde de Asus ile birlikte çalışması bekleniyor.
 
Google, 1.nesil Nexus 7 ile yakaladığı başarıdan sonra tabletinin 2.nesilini geçtiğimiz haziran ayında satışa sunmuştu. Ancak haberin başında da belirttiğimiz gelişmelerden ötürü 2.nesil Nexus 7 satışları, kısa süre içerisinde beklentilerin gerisinde kalarak, 2013 sonu satış sayısı 3 milyonu ancak geçebilmişti.
donanimhaber
371076
Bu haberler ilginizi çekebilir