Google'dan Soma için siyah kurdela

Manisa Soma'da meydana gelen facia sonrasında tüm Türkiye yasa boğulurken, Google bu sabah saatlerinde arama çubuğunun hemen altına siyah kurdela ekleyerek Türkiye'ye jest yaptı.
15 Mayıs 2014 16:52
Googledan Soma için siyah kurdela
Ülkelerin özel günlerinde doodle'ını değiştiren ve büyük beğeni toplayan Google, Manisa Soma'da meydana gelen faciayla birlikte üzüntüsünü dile getirmek için sabah saat 00.00 sularında arama çubuğunun alt kısmına siyah bir kurdela yerleştirdi. Kurdelaya fare imlecini getiren kullanıcılar 'Hepimizin başı sağolsun.' mesajıyla karşılaşıyor.
 
RIHANNA DA TWITTER KAPAK FOTOĞRAFINI SOMA YAPTI
Ancak Soma'yı hatırlayan bir tek Google değildi elbette. Dünyaca ünlü sanatçı Rihanna da 35 milyon takipçili Twitter hesabının kapak fotoğrafını SOMA yazısıyla değiştirerek tüm dünyaya Türkiye'nin acısını paylaştığını gösterdi.
 
 
Sosyal ağlarda bu talihsiz olayın yankıları çok şiddetli yayılıyor. Milyonlarca kişi, Soma’daki kayıplarımız için baş sağlığı diliyor. Bu noktada biz de incehesap.com ekibi olarak ölenlere Allah’tan rahmet, ölenlerin yakınlarına sabırlar diliyoruz. Umarız böyle bir olayın tekrarını görmeyiz.
hurriyet
Etiketler : google , sosyal medya , twitter
526567
Bu haberler ilginizi çekebilir