Google'dan Otomatik Oynatılan Videolara Müdahale Geliyor!

İnternet kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan biri olan otomatik oynatılan videolara Google müdahaleye hazırlanıyor.
16 Eylül 2017 09:50
Googledan Otomatik Oynatılan Videolara Müdahale Geliyor!
Son dönemde internet siteleri tarafından otomatik olarak oynatılmaya başlanan videoların sayısında ciddi bir artış yaşanması, internet kullanıcılarının en çok şikayetçi oldukları konuların başında geliyor.
 
Popüler internet tarayıcısı Chrome ile kullanıcılara en iyi deneyimi sunabilmek için çalışmalarına aralıksız devam eden Google'ın bu kez otomatik olarak oynatılan videolara savaş açmaya hazırlandığı ortaya çıktı.
 
Otomatik oynatılan videoların sesi kapatılacak!
 
Chromium'un resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, 2018 yılı Ocak ayında yayınlanacak olan Google Chrome 64 sürümü ile birlikte kullanıcılara ses konusunda çok daha fazla kontrol imkanı sunulacak.
 
 
 
Kullanıcı tarafından daha önce ziyaret edilmeyen veya nadir giriş yapılan internet sitelerinde yer alan videoların otomatik olarak oynatılması ve bu sekmelerden izinsiz bir şekilde ses çıkmasının önüne geçilecek.
 
Chrome geliştiricilerinden Mounir Lamouri, kullanıcı davranışlarının analiz edileceğini ve daha önce sıklıkla ziyaret edilen bir sitede yer alan videoların otomatik olarak oynatılmaya devam edileceğini belirtiyor. 
 
Bunun yanı sıra kullanıcılara seslerin devre dışı bırakılacağı siteleri opsiyonel olarak seçme imkanı sunacaklarını belirten Lamouri, bu sayede enerji ve veri tüketimi konusunda tasarruf sağlanacağını ifade ediyor.
 
shiftdelete
202251
Bu haberler ilginizi çekebilir