Google'dan Gmail İçin Önemli Karar!

Google, Gmail için önemli bir karara imza attı. Google artık Gmail hesaplarını taramayacak. İşte haberin ayrıntıları...
24 Haziran 2017 10:43
Googledan Gmail İçin Önemli Karar!
Günümüzde sadece bir arama motoru olmakla kalmayan ve internet kavramı ile bütünleşen Google, popüler e-posta servisi Gmail için kullanıcıları sevindiren bir karara imza attı.
 
Google, kullanıcılara gösterdiği reklamları kişiselleştirebilmek için kullandığı yöntemlerden birisi olan Gmail hesaplarına gönderilen e-postaların içeriğini taramayı, kısa bir süre içerisinde bırakacağını açıkladı.
 
Bu konuda net bir tarih verilmezken, kullanıcılardan gelen tepkilerin ve açılan davaların bu kararın alınmasında büyük rol oynadığı ifade ediliyor.
 
Google, artık e-postalarınızı taramayacak!
 
Google'ın uyguladığı yöntemi özetlemek gerekirse, örneğin son dönemde fotoğraf ve kameralar ile ilgili çok sayıda e-posta alan bir kullanıcıya, internette dolaşırken bu alanda yoğunlaşan reklamlar gösteriliyor.
 
 
 
 
Spam e-postalar ile bağlantılı reklamların engellenmesi için gerekli adımların atılacağı belirtilirken, kullanıcıların şirketin diğer hizmetlerini kullanırken kişiselleştirilmiş reklamlar görebileceği ancak bunun gelen kutusu içeriğini kapsamayacağı ifade ediliyor.
 
Google'ın bulut yöneticisi Diane Greene, Bloomberg ile yaptığı röportajda, e-posta içeriklerinin taranmasının bazı işletmelerin Google Suite'e kaydolmak konusunda tereddüt yaşamasına neden olduğunu ifade ediyor.
 
shiftdelete
Etiketler : e-posta , Gmail , google
874534
Bu haberler ilginizi çekebilir