Google'a Göre Güvenli Android Telefonlar!

Milyonlarca insanın kullandığı akıllı telefonların, her zaman güvenliği sorgulanmıştır. Google'da güvenlik güncellemesini en hızlı bir şekilde yapan Android akıllı telefon üreticilerini ve modellerini açıkladı.
25 Mart 2017 19:39
Googlea Göre Güvenli Android Telefonlar!
200'den fazla üreticinin milyonlarca akıllı telefonunda kullanılan Android işletim sistemi bu kadar büyük bir ekosistem haline gelince her zaman tam güvenli bir yapı sunamıyor ve özellikle açık kaynak kodlu bir yapıya sahip olması nedeniyle zararlı yazılımlar diğer mobil işletim sistemlerine göre Android'te daha sık görünüyor.
 
Hatırlayacak olursanız Google, Android ekosistemindeki bu sorunların önüne geçebilmek için her ay bir güvenlik güncellemesi yayınlayacağını söylemişti. Google, yayınladığı bu güncellemeleri hızlı bir şekilde düzenleyerek güncellemeyi yayınlayan üreticileri ve modelleri açıkladı.
 
Google'a göre Android ekosisteminin en güvenli akıllı telefonları:
 
Google
 
Google Pixel
Google Pixel XL
Nexus 6P
Nexus 6
Nexus 5X
Nexus 5
 
Motorola
 
Motorola Moto Z Droid
 
Oppo
 
Oppo A33W
 
One Plus
 
OnePlus 3
 
Samsung
 
Samsung Galaxy S7
 
Bq
 
Bq Aquarius M5
 
Vivo
 
Vivo V3 Max
 
LG
 
LG V20
 
Sony
 
Sony Xperia X Compact
 
Yukarıdaki listeye baktığımızda kendini Android'in en güvenli üreticisi olarak nitelendiren BlackBerry ve diğer HTC gibi önde gelen üreticilerin modellerini göremiyoruz. Öte yandan Google'ın kendi programı Android One dahilindeki modellerin de listede olmaması açıkçası listedeki telefonların sadece güvenlik güncellemelerinin yayınlanma süresine göre hazırlanmışa benziyor bu nedenle güvenli telefonların sadece bu modellerden ibaret olduğunu söylemek doğru olmaz. Yine de açıklanan bu modellere dikkat etmenizde yarar var.
 
webtekno
658541
Bu haberler ilginizi çekebilir