Google, zaman makinesi kurdu

Google sunduğu harita hizmeti içerisinde yer alan Street View uygulamasına, ünlü kentlerin büyük meydanları ve sokakları için zaman makinesi uygulaması başlattı.
27 Nisan 2014 18:52
Google, zaman makinesi kurdu
Google'ın getirdiği yeni özellik ile kullanıcılar bir meydan veya sokağın geçmişteki görünümünün nasıl olduğunu görebilecek.
 
Google blog sayfası üzerinden yaptığı açıklamada ünlü Geleceğe Dönüş filminin başrol oyuncusuna atıfta bulunarak, "Doc Brown gibi bir zaman yolcusu olma hayaliniz varsa, artık bu konuda bir şansınız var." dedi.
 
Google "dünyanın dijital zaman kapsülü" olarak tanımladığı zaman makinesini oluşturmak için 2007 yılına kadar uzanan tarihi fotoğrafları bir araya getirdi.
 
 
Kullanıcılar yeni uygulama ile artık New York'taki Özgürlük Kulesi'nin veya Brezilya'da yapılacak Dünya Kupası maçının oynanacağı Fortaleza'daki stadın inşaatını görebiliyor. Ayrıca Japonya'yı 2011 yılında vuran depren ve tsunami ardından Onagawa'da yaşanan felaketten de kareleri kullanıcılar görebilecek.
The Wall Street Journal
Etiketler : google , uygulama
185795
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
 • Facebook Messenger Lite Arık Türkiyede Kullanımda!

  Facebook Messenger Lite Arık Türkiye'de Kullanımda!

  Facebook'un Messenger Lite artık Türkiye'de. Merakla bekleyenler için Android platformuna özel olan Messenger Lite uygulaması bugün Türkiye'de kullanıma sunuldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama