Google, zaman makinesi kurdu

Google sunduğu harita hizmeti içerisinde yer alan Street View uygulamasına, ünlü kentlerin büyük meydanları ve sokakları için zaman makinesi uygulaması başlattı.
27 Nisan 2014 18:52
Google, zaman makinesi kurdu
Google'ın getirdiği yeni özellik ile kullanıcılar bir meydan veya sokağın geçmişteki görünümünün nasıl olduğunu görebilecek.
 
Google blog sayfası üzerinden yaptığı açıklamada ünlü Geleceğe Dönüş filminin başrol oyuncusuna atıfta bulunarak, "Doc Brown gibi bir zaman yolcusu olma hayaliniz varsa, artık bu konuda bir şansınız var." dedi.
 
Google "dünyanın dijital zaman kapsülü" olarak tanımladığı zaman makinesini oluşturmak için 2007 yılına kadar uzanan tarihi fotoğrafları bir araya getirdi.
 
 
Kullanıcılar yeni uygulama ile artık New York'taki Özgürlük Kulesi'nin veya Brezilya'da yapılacak Dünya Kupası maçının oynanacağı Fortaleza'daki stadın inşaatını görebiliyor. Ayrıca Japonya'yı 2011 yılında vuran depren ve tsunami ardından Onagawa'da yaşanan felaketten de kareleri kullanıcılar görebilecek.
The Wall Street Journal
Etiketler : google , uygulama
630154
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
  • Xiaomi De Patladı!Xiaomi De Patladı!
    Akıllı telefon patlama haberlerine bir yenisi daha eklendi. Şimdi ise Xiaomi Redmi Note 4 sim kart takılırken patladı. İşte o gürüntüler...
  • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!
    Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama