Google Wear'a dokunmak yasaklandı

Google, akıllı saatlerinde Android Wear platformunu kullanan üreticilere modifikasyon izni vermeyeceğini doğruladı. Diğer bir deyişle geliştiriciler Android Wear'e müdahele edemeyecek, ona 'dokunamayacak'.
01 Temmuz 2014 11:23
Google Weara dokunmak yasaklandı

Bunun yanında Android TV ve Android Auto platformlarında da değişiklik yapılmasına Google'dan izin çıkmayacak.

 

Saatler için geliştirilen Android Wear, televizyonlara özel Android TV ve otomobil platformu Android Auto'nun ortaya çıkmasının ardından, üreticilerin bu platformları istedikleri gibi özelleştirmelerine olanak tanınıp tanınmayacağı, merak ediliyordu. Ancak Google mühendislik direktörü David Burke, cihazlar arasındaki tutartılığı artırtmak istediklerini, bu ürünlerde stok arayüzün cep telefonu gibi diğer ürünlere göre daha yüksek bir öneme sahip olduğunu söyledi. Başka bir deyişle ceplerde gördüğümüz TouchWiz, Sense gibi arayüzleri, saatlerde, TV'lerde ya da arabalarda görmeyeceğiz...

 

Burke, Ars Technica'ya yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Kullanıcı arayüzü, bu durumda, ürünün daha önemli bir parçası. Sadece kararlı bir kullanıcı deneyimi sunmak istiyoruz. Yani bir odanızda bir TV, diğer odanızda da bir başka TV varsa ve bu iki TV'niz de Android TV ise, ikisinin de aynı şekilde çalışmasını, aynı görünmesini istiyoruz."

 

Burke, HTC, Samsung, LG ve Motorola gibi üreticilerin kendi hizmet ve uygulamalarını ekleyebileceklerini, ancak hepsinin bu kadar olacağını, geri kalanının aynı olacağını söylüyor. Samsung Gear Live, LG G Watch ve Moto 360'ın benzer görünümünün nedeni, Google'ın bu açıklamasıyla ortaya çıkmış oluyor.
 

hürriyet
55670
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama