Google Wear'a dokunmak yasaklandı

Google, akıllı saatlerinde Android Wear platformunu kullanan üreticilere modifikasyon izni vermeyeceğini doğruladı. Diğer bir deyişle geliştiriciler Android Wear'e müdahele edemeyecek, ona 'dokunamayacak'.
01 Temmuz 2014 11:23
Google Weara dokunmak yasaklandı

Bunun yanında Android TV ve Android Auto platformlarında da değişiklik yapılmasına Google'dan izin çıkmayacak.

 

Saatler için geliştirilen Android Wear, televizyonlara özel Android TV ve otomobil platformu Android Auto'nun ortaya çıkmasının ardından, üreticilerin bu platformları istedikleri gibi özelleştirmelerine olanak tanınıp tanınmayacağı, merak ediliyordu. Ancak Google mühendislik direktörü David Burke, cihazlar arasındaki tutartılığı artırtmak istediklerini, bu ürünlerde stok arayüzün cep telefonu gibi diğer ürünlere göre daha yüksek bir öneme sahip olduğunu söyledi. Başka bir deyişle ceplerde gördüğümüz TouchWiz, Sense gibi arayüzleri, saatlerde, TV'lerde ya da arabalarda görmeyeceğiz...

 

Burke, Ars Technica'ya yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Kullanıcı arayüzü, bu durumda, ürünün daha önemli bir parçası. Sadece kararlı bir kullanıcı deneyimi sunmak istiyoruz. Yani bir odanızda bir TV, diğer odanızda da bir başka TV varsa ve bu iki TV'niz de Android TV ise, ikisinin de aynı şekilde çalışmasını, aynı görünmesini istiyoruz."

 

Burke, HTC, Samsung, LG ve Motorola gibi üreticilerin kendi hizmet ve uygulamalarını ekleyebileceklerini, ancak hepsinin bu kadar olacağını, geri kalanının aynı olacağını söylüyor. Samsung Gear Live, LG G Watch ve Moto 360'ın benzer görünümünün nedeni, Google'ın bu açıklamasıyla ortaya çıkmış oluyor.
 

hürriyet
145443
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Xiaomi'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Mi VR Play 2 piyasaya çıkıyor. Oldukça uygun fiyatlı olma özelliği dikkatleri üzerine çeken Mi VR Play 2'in özelliklerine ve fiyatına birlikte bakalım.
 • Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+ı Tanıttı!

  Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+'ı Tanıttı!

  Xiaomi, CES 2017'de duyurduğu yeni VR aksiyon kamerası YI 4K+'ı tanıttı. 4K ile 60 FPS anı yakalayabilen VR sınıfı kamera, oldukça iddialı görünüyor...
 • Samsungun Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung'un Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung, Galaxy S8'ın yanında tanıtımını yaptığı aksesuarlardan biri de DeX'ti. Aksesuarlar arasında en çok merak edilenlerden biri de DeX'ti. Galaxy S8'i mini bir bilgisayara dönüştüren DeX'e yakından bakalım.
 • İşte Samsung Gear 360(2017)!

  İşte Samsung Gear 360(2017)!

  Samsung, Galaxy S8'in yanında yeni aksesuarlarını da tanıttı. Onlardan bir de Gear 360 kamerasının 2017 model versiyonu. İşte Gear 360 ile ilgili tüm detaylar...
 • Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom kablosuz hoparlör tanıtıldı. Logitech'in suya dayanıklı yeni kablosuz hoparlörü, 360 derece ses verebilme özelliğine sahip. İşte Wonderboom'um fiyatı ve özellikleri...
 • Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus Republic of Gamers, Strix GD30 masaüstü oyuncu bilgisayarını duyurdu. İşte Strix GD30'un tüm detayları...
 • Samsungdan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan müthiş cep saati konsepti! İşte o görüntüler...
 • Dellden 8K Çözünürlüklü Monitör!

  Dell'den 8K Çözünürlüklü Monitör!

  Dell’in 8K çözünürlüklü yeni monitörü ön siparişlerle satışa sunuldu. Dell'in yeni 8K çözünürlüklü monitörünün fiyatını duyunca inanamayabilirsiniz!
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama