Google ve BlackBerry'den Dev İşbirliği

Google ve Blackberyy'den yeni ortaklık! Windows Phone ve Android arasında gidip gelen Blackberry'nin son açıklamaları ve gelecek işbirliği haberimizde...
11 Temmuz 2015 15:34
Google ve BlackBerryden Dev İşbirliği
Son derece başarılı bir işletim sistemi olduğu pek çok otoritelerce kabul edilen BlackBerry OS 10, ne yazık ki beklediği ilgiyi kullanıcılardan bir türlü göremedi. Bu ilgisizliğin en büyük nedeni, bir önceki işletim sistemi BlackBerry OS 7’nin son derece –kullanıcı dostu olmayan, kısıtlı– bir işletim sistemi olmasıydı. BlackBerry 10’da tüm bu hantallık atıldı; işletim sistemi, 10.3 sürümüyle birlikte görsel açıdan da oldukça gelişti. Ancak tüm bu adımlar boşa gitti desek yeridir.
 
BES 12’yi iOS, Android ve Windows Phone’da da yayınlayan firma, görülen o ki Android’e olan ilgisini oldukça artırmış durumda. Geçtiğimiz günlerde “BlackBerry Venice” isimli Android işletim sistemi kullanan bir telefon üzerinde çalıştığı bilgileri gelen Kanadalı, geçtiğimiz gün de Google ile bir işbirliğine gittiğini açıkladı. Bu işbirliği, Android 5.0 ve Goolge Play for Work ile birlikte -iş için- çok daha güvenli bir Android’in geleceğini müjdeliyor.
 
Konuyla ilgili firmadan gelen açıklama şu şekilde: “BlackBerry ve Google, Android işletim sistemi kullanan firmalar için kutudan çıkar çıkmaz üst düzey güvenlik sunan cihazların geliştirilmesi için yakın bir çalışma içerisinde.” Daha açık ifade edilemezdi herhalde.
 
İş için özel bir profile sahip olacak olan bu telefonlar, donanımsal olarak tam disk şifreleme ve paylaşım kısıtlamalarına sahip olacak. BlackBerry ve Google’ın bu çözümü, yapılan açıklamaya göre cihazlar arası uyumlu bir deneyim de sunacak.
silikonvadisi
Etiketler : Android , BlackBerry , google
132852
Bu haberler ilginizi çekebilir