Google ve BlackBerry'den Dev İşbirliği

Google ve Blackberyy'den yeni ortaklık! Windows Phone ve Android arasında gidip gelen Blackberry'nin son açıklamaları ve gelecek işbirliği haberimizde...
11 Temmuz 2015 15:34
Google ve BlackBerryden Dev İşbirliği
Son derece başarılı bir işletim sistemi olduğu pek çok otoritelerce kabul edilen BlackBerry OS 10, ne yazık ki beklediği ilgiyi kullanıcılardan bir türlü göremedi. Bu ilgisizliğin en büyük nedeni, bir önceki işletim sistemi BlackBerry OS 7’nin son derece –kullanıcı dostu olmayan, kısıtlı– bir işletim sistemi olmasıydı. BlackBerry 10’da tüm bu hantallık atıldı; işletim sistemi, 10.3 sürümüyle birlikte görsel açıdan da oldukça gelişti. Ancak tüm bu adımlar boşa gitti desek yeridir.
 
BES 12’yi iOS, Android ve Windows Phone’da da yayınlayan firma, görülen o ki Android’e olan ilgisini oldukça artırmış durumda. Geçtiğimiz günlerde “BlackBerry Venice” isimli Android işletim sistemi kullanan bir telefon üzerinde çalıştığı bilgileri gelen Kanadalı, geçtiğimiz gün de Google ile bir işbirliğine gittiğini açıkladı. Bu işbirliği, Android 5.0 ve Goolge Play for Work ile birlikte -iş için- çok daha güvenli bir Android’in geleceğini müjdeliyor.
 
Konuyla ilgili firmadan gelen açıklama şu şekilde: “BlackBerry ve Google, Android işletim sistemi kullanan firmalar için kutudan çıkar çıkmaz üst düzey güvenlik sunan cihazların geliştirilmesi için yakın bir çalışma içerisinde.” Daha açık ifade edilemezdi herhalde.
 
İş için özel bir profile sahip olacak olan bu telefonlar, donanımsal olarak tam disk şifreleme ve paylaşım kısıtlamalarına sahip olacak. BlackBerry ve Google’ın bu çözümü, yapılan açıklamaya göre cihazlar arası uyumlu bir deneyim de sunacak.
silikonvadisi
Etiketler : Android , BlackBerry , google
423707
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme acaba ne gibi yenlikler sunuyor. Detaylar haberimizde...
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
 • Microsofttan Chrome OSa Rakib!

  Microsoft'tan Chrome OS'a Rakib!

  Microsoft, Google Chrome OS'a rakip Windows 10 Cloud işletim sistemi çıkarmayı planlıyor. İşte Windows 10 Cloud hakkındaki ilk bilgiler...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama