Google reklamlarında fotoğrafınızı kullanacak

Arama motoru devi Google yeni reklam programına başladı. Reklamlarda sizin de bilgileriniz ve fotoğraflarınız olabilir!
22 Mayıs 2014 19:44
Google reklamlarında fotoğrafınızı kullanacak
Google'ın hizmet şartlarında yeni yaptığı değişiklikler, profil bilgilerinizin reklamlarda kullanılabileceği anlamına geliyor. Hizmet şartlarını oturup okuyanların az olduğunu düşünürsek, bu durum çoğumuz için endişe verici.
 
GOOGLE FOTOĞRAFINIZI REKLAMDA KULLANACAK!
Google, yeni "işlevini" şöyle açıklıyor:
 
"Önerilerinizin önem verdiğiniz insanlara ulaşabilmesi için Google, bazen yorumlarınızı, önerilerinizi ve diğer etkinliklerinizi ürün ve hizmetleri içinde gösterebilir. Bu, bazen Google Play müzik mağazası ve reklamlar gibi alışveriş içerikli olabilir. Önerilerin yanında isminiz ve fotoğrafınız görünebilir.
 
Örneğin "İtalyan restoranları" diye arattığınızda, yakınlardaki bir restoranın reklamını arkadaşınızın yorumuyla beraber görebilirsiniz. Veya Google Play'de bir arkadaşınızın yeni bir şarkı veya albümü +1'lediğini görebilirsiniz."
 
Buraya kadar her şey güzel olabilir, ancak "arkadaşlarınızın" +1'lediğiniz yeni şarkıları ve albümleri bilmesini istemiyorsanız durum değişiyor. Google'ın "Shared Endorsements" adını verdiği bu özellikten uzak durmak istiyorsanız, bu bağlantıyı takip edin ve sayfanın en altına kadar kaydırın.
 
 
Son olarak kutucuğun işaretini kaldırın ve Save butonuna tıklayın.
hurriyet
Etiketler : google , Google Play
200188
Bu haberler ilginizi çekebilir